sobota, 18 maja 2024

Na Dąbrowskiego wracają tramwaje i częściowo samochody. Koniec przebudowy ulicy

Udostępnij

Przebudowa ulicy Dąbrowskiego w Łodzi zbliża się ku końcowi. Na swoją trasę wracają tramwaje, a częściowo także samochody. Inwestycja zakładała kompleksową modernizację ulicy wraz z całą infrastrukturą podziemną. Zmiany na Dąbrowskiego w Łodzi od piątku 1 listopada.

Koniec utrudnień

Drogowcy przebudowali prawie dwukilometrowy odcinek ulicy Dąbrowskiego wraz z dwoma dużymi skrzyżowaniami: z Kilińskiego i Rzgowską. Ułożono ponad cztery kilometry torowiska (toru pojedynczego) i wylano około 15 tysięcy metrów kwadratowych asfaltu. Nowe są też chodniki i drogi rowerowe.

Prace rozpoczęły się na początku 2018 roku, a od piątku (1 listopada) na ulicę Dąbrowskiego wrócą tramwaje linii 2. Częściowo przywrócony zostanie także ruch samochodowy.

Jeździć będzie można na odcinku od Rydza-Śmigłego do Łomżyńskiej. Fragment od Łomżyńskiej do Rzgowskiej jeszcze przez pewien czas będzie wyłączony z ruchu.

Przebudowa ulicy Dąbrowskiego to część dużego projektu wartego 660 mln złotych (411 mln złotych dofinansowania z UE). Inwestycja zakłada wyremontowanie 11 km torowisk, jezdni i chodników, a także dwóch kilometrów nowych odcinków torów. W planach jest ten kupno 30 tramwajów.

Komentarze Facebook

Spis treści

REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości