sobota, 18 maja 2024

Wibromłot na budowie Rydza-Śmigłego. Zmiany w organizacji ruchu

Udostępnij

Remont al. Rydza-Śmigłego w Łodzi. W poniedziałek (28 października) rozpocznie się wymiana wadliwego gruntu pod torowiskiem. Drogowcom pomoże w tym wibromłot, który wbije grodzice pozwalające na odseparowanie części jezdni od wadliwego gruntu.

Zmiany organizacji ruchu

Prace wykonano już na odcinku od nowobudowanego wiaduktu. Jednak, aby wybić kolejne grodzice w kierunku ul. Przybyszewskiego, konieczne jest wprowadzenie zmian przy skrzyżowaniu z ul. Milionową.

Od poniedziałku na al. Rydza-Śmigłego przy skrzyżowaniu z ul. Milionową pozostanie jeden pas ruchu w obu kierunkach.

Kilka metrów dalej przeniesiony zostanie przystanek autobusowy w kierunku Dąbrowy, a przystanek w kierunku skrzyżowania „marszałków” będzie przed ul. Milionową.

Dodatkowo, aby upłynnić przejazd al. Rydza-Śmigłego wprowadzony będzie zakaz skrętu w lewo w ul. Milionową w kierunku Widzewa.

Remont al. Rydza-Śmigłego

Na al. Rydza-Śmigłego nowy wiadukt jest już gotowy, trwają prace przy nasypach oraz wymianie gruntu pod torowisko. Po zakończeniu prac ziemnych, wykonawca przystąpi do prac drogowych. Cała przebudowa obu jezdni ma się zakończyć na początku 2021 roku.

Remont al. Rydza-Śmigłego to część dużego niskoemisyjnego projektu transportowego, który ma poprawić jakość podróżowania komunikacją miejską w Łodzi. Wyremontowane zostanie 11 kilometrów torowisk, zmodernizowana zostanie zajezdnia Chocianowice, a miasto kupi 30 niskopodłogowych tramwajów.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości