niedziela, 21 lipca 2024

Hanna Zdanowska do wojewody: Testy na koronawirusa w żłobkach i przedszkolach

Udostępnij

Testy na koronawirusa w łódzkich żłobkach i przedszkolach. To apel Hanny Zdanowskiej do wojewody łódzkiego. Miejskie żłobki i przedszkola wciąż pozostają zamknięte, mimo że od 6 maja rząd wprowadził możliwość otwarcia placówek i przyjęcia dzieci pod opiekę.

Testy na koronawirusa w Łodzi

Hanna Zdanowska nie zdecydowała się na otwarcie miejskich żłobków i przedszkoli w obawie o bezpieczeństwo najmłodszych i pracowników. Przed weekendem majowym zapowiedziała, że trwają prace nad uruchomieniem takiej opieki nad dziećmi, ale żłobki i przedszkola nie zostaną otwarte, dopóki nie będzie zachowane maksimum bezpieczeństwa.

Prezydent Łodzi zaapelowała do wojewody łódzkiego Tobiasza Bocheńskiego o testy na koronawirusa dla pracowników tych łódzkich placówek. W liście przesłanym w środę (6 maja) czytamy:

Wobec trwających przygotować, aby uruchomienie placówek odbyło się w sposób bezpieczny, zwracam się z prośbą o niezwłoczne zlecenie przeprowadzenia przez właściwe służby Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łodzi badań na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 wśród pracowników miejskich żłobków i przedszkoli. Wzorem działań, jakie wojewoda zlecił przeprowadzić wśród pracowników domów pomocy społecznej w Łodzi (…) pisze HANNA ZDANOWSKA do wojewody łódzkiego

Testy na koronawirusa w tych placówkach pozwolą na uruchomienie ich w szybszym czasie. Zdanowska oczekuje też kontroli sanitarnej w żłobkach i przedszkolach.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P