środa, 22 maja 2024

Punkty wymazowe w Łodzi i regionie. Szybkie testy na koronawirusa

Udostępnij

Samorząd województwa łódzkiego uruchomił punkty wymazowe w Łodzi i regionie. Do namiotu można podjechać samochodem i oddać wymaz do badania na obecność koronawirusa. Wszystkich punktów w Łódzkiem jest sześć i rozpoczęły pracę od czwartku (7 maja).

Punkty wymazowe w Łodzi i regionie

W województwie łódzkim tylko do środy (6 maja) w kwarantannie było ponad 3 tysiące osób. To oni mogą za darmo i szybko oddać wymaz do testu na obecność koronawirusa. W Łódzkiem otwarto sześć miejsc, w których będą mogły to zrobić. Punkty wymazowe w Łodzi i regionie znajdują się przy niektórych szpitalach wojewódzkich.

Pięć z nich zorganizowała Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego w Łodzi, a jeden – Szpital Wojewódzki w Sieradzu. Dwa punkty znajdują się w Łodzi, po jednym w: Zgierzu, Skierniewicach, Łasku i Sieradzu.

Osoby będące w kwarantannie będą przyjeżdżać do namiotów własnym samochodem. By oddać wymaz, muszą wcześniej otrzymać specjalną przepustkę od powiatowych inspektorów sanitarnych.

Wtedy bez wysiadania z auta zostanie od nich pobrany wymaz z gardła. Do osób, które nie mają własnego środka transportu, przyjedzie karetka „wymazowa”.

Punkty wymazowe w Łodzi i regionie

  • w Łodzi przy ul. Sienkiewicza 137/141 i ul. Wareckiej 2
  • w Zgierzu przy ul. Parzęczewskiej 35
  • w Skierniewicach przy ul. Kozietulskiego 30
  • w Łasku przy ul. 9 Maja 50
  • w Sieradzu przy ul. Armii Krajowej 7
Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości