piątek, 23 lutego 2024

Izolatorium dla zakażonych koronawirusem w Łodzi. Chorzy leżą w trzygwiazdkowym hotelu

Udostępnij

Izolatorium dla zakażonych koronawirusem w Łodzi przyjęło pierwszych pacjentów. Chorzy na Covid-19 leżą w trzygwiazdkowym hotelu. Zakażenie przechodzą łagodnie, więc nie muszą być pod specjalistyczną opieką medyczną w szpitalu.

Izolatorium dla zakażonych koronawirusem

Liczba zakażonych koronawirusem w województwie łódzkim w piątek (17 kwietnia) przekroczyła 600. Zmarło 8 osób, a 20 pacjentów czeka w szpitalu na wyniki testu. Niestety, szczyt zachorowań dopiero przed nami. Eksperci szacują, że będzie to koniec kwietnia, jednak pewności nie ma. Wiadomo natomiast, że jeśli liczba chorych drastycznie wzrośnie, potrzebne będą miejsca do ich hospitalizacji.

Izolatorium dla zakażonych koronawirusem ma odciążyć szpitale i zapewnić wolne miejsca w oddziałach dla ciężko chorych. W Łodzi takie miejsce na razie utworzono w hotelu Reymont przy Legionów. Trzygwiazdkowy hotel zmienił się w hermetyczne izolatorium.

Pokoje dla pacjentów rozmieszczone są na trzech piętrach. Ostatnie przeznaczono dla osób z potwierdzonym zakażeniem, na drugiem piętrze będą osoby, które czekają na wyniki testów, a pierwsze będzie rezerwowe, gdy na pozostałych zabraknie miejsca. mówi EWA MIĄDLIKOWSKA, lekarz w izolatorium dla zakażonych koronawirusem w Łodzi

W hotelu powstała też specjalna śluza dla lekarzy, którzy będą musieli pozbyć się kombinezonów po kontakcie z pacjentem. A ten wcale nie musi być osobisty. W każdym pokoju znajduje się telefon stacjonarny, poprzez który lekarze będą mogli łączyć się z chorym.

W piątek (17 kwietnia) po południu do izolatorium w Łodzi przewieziono pierwszą pacjentkę. Kobieta jest zakażona koronawirusem, ale chorobę przechodzi łagodnie i nie ma potrzeby leczenia jej w szpitalu. Wieczorem tego samego dnia przewieziono kolejnych chorych na Covid-19. Izolatorium jest w dyspozycji szpitala jednoimiennego w Zgierzu.

REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości