wtorek, 23 lipca 2024

Policja przekazała szpitalowi alkohol zrobiony przez przestępców

Udostępnij

Nielegalnie wytworzony alkohol, który zarekwirowała policja, trafił do szpitali w Tomaszowie Mazowieckim i Zgierzu. Wszystko po to, by zatrzymać koronawirus w Łódzkiem. Alkohol z przemytu zostanie przerobiony na środek do dezynfekcji.

Koronawirus w Łódzkiem

Prawie 4 tysiące litrów nielegalnie wytworzonego alkoholu trafiło do szpitala wojewódzkiego w Zgierzu. To ta placówka została przekształcona w szpital jednoimienny, czyli dedykowany pacjentom zakażonym koronawirusem. Kolejna transza alkoholu z przemytu została przekazała szpitalowi w Tomaszowie Mazowieckim.

Tamtejsza policja przy współpracy z Urzędem Skarbowym i jednocześnie na mocy przepisów jakie weszły z tytułu walki z epidemią koronawirusa, przekazała ponad tysiąc litrów wysokoprocentowego alkoholu.

Szpital w Tomaszowie to też jedna z pięciu placówek zakaźnych w województwie łódzkim, w której przebywają osoby chore na Covid-19.

W ten sposób nielegalny towar zabezpieczony przez policjantów będzie mógł zostać wykorzystany przez służby medyczne do tego, aby zadbać o bezpieczeństwo personelu i pacjentów. Alkohol zostanie przerobiony na środek do dezynfekcji.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P