wtorek, 21 maja 2024

Nowe parkingi w Łodzi. Powstanie 8 wielopoziomowych

Udostępnij

Urząd Miasta zapowiedział nowe parkingi w Łodzi. W końcu wybrano lokalizację dla 8 wielopoziomowych parkingów, na blisko tysiąc miejsc. Nowe parkingi w Łodzi zostaną wybudowane w formule partnerstwa publiczno-prywatnego miasta z firmą Mota-Engil – poinformowała w czwartek prezydent łodzi Hanna Zdanowska.

Nowe parkingi w Łodzi

W poniedziałek minął termin na odwołania od wyniku postępowania na wybór partnera do projektu budowy miejskiego systemu parkingów. Zastrzeżeń nie zgłoszono, co oznacza, że w najbliższych dniach zostanie podpisana umowa na budowę pierwszych ośmiu parkingów.

Znamy pierwsze cztery lokalizacje parkingów wielopoziomowych. Będą to pierwsze obiekty w miejskim systemie, który ma zostać rozbudowany. Nowe parkingi w Łodzi powstaną w ścisłym centrum – dwa przy ul. Wschodniej i po jednym przy ul. Tuwima oraz al. Kościuszki. Wszystkie miejsca będą zadaszone.

Budowa wielopoziomowych parkingów w centrum to w Łodzi długo oczekiwana inwestycja. Nowe parkingi wielopoziomowe pomieszczą dokładnie 891 /. Sam etap wyboru partnera projektu zajął kilkanaście miesięcy.

Najdłużej trwały negocjacje z zainteresowanymi firmami. Kiedy poznaliśmy już oczekiwania i możliwości rynku, przygotowaliśmy zaproszenie do składania ofert. Wpłynęły dwie, które analizowaliśmy przez ostatnie tygodnie. Na ostatniej sesji radni zgodzili się na wskazane lokalizacje, a w poniedziałek upłynął czas na odwołania. Możemy podpisywać umowę. mówi ROBERT KOLCZYŃSKI, dyrektor Departamentu Architektury i Rozwoju w łódzkim magistracie

Budowa parkingów ma rozpocząć się na początku 2021 roku. Cztery lokalizacje, wybrane z kilkunastu przez Mota-Engil, to dopiero początek systemu wielopoziomowych parkingów, który miasto chce rozwijać.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości