niedziela, 21 lipca 2024

Śmiertelny wypadek w Łodzi w czasie wyścigów. Jeden pieszego potrącił. Drugi po nim przejechał. Zarzuty dla 2 kierowców

Udostępnij

Śmiertelny wypadek w Łodzi. 28-letni pieszy zginął przechodząc przez przejście dla pieszych na Alei Ofiar Terroryzmu. Jeden kierowca go potrącił, drugi po nim przejechał. Młodego mężczyzny nie udało się uratować. Łódzka prokuratura postawiła zarzuty dwóm kierowcom.

Śmiertelny wypadek w Łodzi

Do zdarzenia doszło w środę (6 maja) późnym wieczorem. Jak wynika z ustaleń policji i prokuratury, wracający z pracy 28-latek przechodził przez przejście dla pieszych z prawej na lewą stronę.

Gdy wszedł na pasy, jadący prawą stroną jezdni kierowca bmw zdołał się zatrzymać. Kiedy mężczyzna kontynuował przechodzenie, został uderzony lusterkiem przez poruszający się z dużą prędkością lewym pasem samochód marki Opel Astra. 28-latek przewrócił się. Tuż za oplem, równie szybko jechało kolejne bmw, które potrąciło 28-latka.

Kierowcy obu pojazdów zatrzymali się. Powiadomiono pogotowie, a następnie policję. Do czasu przyjazdu karetki próbowano reanimować mężczyznę, jednak bezskutecznie.

Ze wstępnych relacji świadków wynika, że kierowcy obu samochodów ścigali się. 26-latek kierujący oplem i 39-letni kierowca bmw zostali zatrzymani. Byli oni trzeźwi . Pobrano od nich próbki krwi do badania pod kątem spożycia innych środków odurzających. mówi KRZYSZTOF KOPANIA, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi

W piątek (8 maja) w Prokuraturze Rejonowej Łódź-Widzew zaplanowano przesłuchanie kierowców i przedstawienie im zarzutów spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Zatrzymano im prawa jazdy. Po zakończeniu czynności z udziałem podejrzanych podjęte zostaną dalsze decyzje w sprawie, w tym co do środków zapobiegawczych.

Policja szuka świadków

Policjanci z Wydziału Wykroczeń i Przestępstw w Ruchu Drogowym Komendy Miejskiej Policji w Łodzi proszą wszystkie osoby, będące świadkami wypadku  o pilny kontakt telefoniczny.

Kontakt telefoniczny: 42 665 25 09 lub 42 665 25 01.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P