piątek, 21 czerwca 2024

Lawety z czołgami zatrzymane w Piotrkowie. Przewoźnicy zapłacą karę

Udostępnij

Czolg-piotrkow

Czolg-piotrkow2

Czolg-piotrkow3

Czolg-piotrkow4


Previous
Next

Inspekcja Transportu Drogowego zatrzymała w Piotrkowie Trybunalskim dwie lawety z czołgami. Kierowcy transportowali czołgi T-72. Pojazdy skontrolowano, ponieważ inspektorzy przypuszczali, że lawety znacznie przekraczają dopuszczalne parametry na drodze krajowej. I nie mylili się.

Lawety z czołgami

Pierwsza zatrzymana ciężarówka ważyła z ładunkiem ponad 73 tony. Samochód był przeciążony o ponad 33 tony. Stwierdzono również, że laweta jest za długa o ponad pięć metrów i za szeroka o blisko metr.

Druga skontrolowana ciężarówka ważyła ponad 61 ton, a to oznacza przeciążenie o ponad 21 ton. Również i w tym przypadku stwierdzono przekroczenie dopuszczalnej szerokości. Długość była za to zgodna z przepisami.

Kary za brak zezwolenia

Kierowcy jadący z takim tonażem powinni poruszać się po drogach publicznych dopiero po uzyskaniu odpowiedniego zezwolenia z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Obaj mężczyźni muszą zapłacić kary po 25 tysięcy złotych. Wobec nich wszczęto już postępowania administracyjne.

Przewożone czołgi należą do prywatnych właścicieli, zostały pozbawione zdolności bojowych.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P