piątek, 14 czerwca 2024

Przemoc w łódzkim przedszkolu. Kara dla pracownic przedszkola, w którym woźna szarpała 3-latka

Udostępnij

Woźna szarpała i potrząsała 3-letnim chłopcem. Przemoc w łódzkim przedszkolu nagrał telefonem ojciec dziecka. Łódzki magistrat wyciągnął konsekwencje wobec pracownic Przedszkola nr 22 w Łodzi.

Przemoc w łódzkim przedszkolu

Sprawę nagłośnił ojciec chłopca. Na nagranym z ukrycia, a później  opublikowanym przez niego filmie widać, jak opiekunka z przedszkola szarpie dziecko za rękę i podnosi je do góry.

Bezpośrednio po zdarzeniu mężczyzna miał interweniować u dyrektorki placówki i na policji, jednak nie był zadowolony z ich reakcji. Dopiero, gdy sprawę nagłośniono w internecie, zareagował wydział edukacji.

Kobieta, która szarpała dziecko, była zatrudniona w przedszkolu jako woźna i pomoc nauczyciela. Bezsprzecznie zostanie ona zwolniona z pracy.

Kara dla dyrektorki

Na filmie opublikowanym w internecie przez ojca chłopca widać też siedzącą przy stoliku nauczycielkę, która nie reaguje na szarpanie dziecka. O tym, czym zostanie ukarana, zadecyduje komisja dyscyplinarna zgodnie z procedurą z art. 75 Karty Nauczyciela. Na razie została ukarana naganą.

Taka sytuacja nigdy nie powinna się wydarzyć, jest nam bardzo przykro z tego powodu, przepraszamy rodziców. Zapewniamy, że jakakolwiek przemoc czy niestosowne zachowanie wobec dzieci są niedopuszczalne i nie będą tolerowane.

mówi MONIKA PAWLAK  biura prasowego UMŁ

Jak przekazał mediom łódzki magistrat, wiceprezydent Łodzi Małgorzata Moskwa-Wodnicka przesłała pismo do wszystkich placówek edukacyjnych, w którym zobowiązuje ich dyrekcje, by o wszystkich sytuacjach kryzysowych natychmiast informować wydział edukacji.

W najbliższym czasie także odbędzie się spotkanie szefowej wydziału edukacji z rodzicami grupy trzylatków w Przedszkolu nr 22.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

Creative e skuteczni : darmowe metody zdobywania klientów. Zrozumienie tlenoterapii hiperbarycznej. Ekologia w produkcji suplementów.