wtorek, 21 maja 2024

Ograniczenia w kursowaniu pociągów ŁKA przedłużone

Udostępnij

Łódzka Kolej Aglomeracyjna jeszcze długo nie będzie kursować tak, jak przed epidemią koronawirusa. Ograniczenia w kursowaniu pociągów przedłużono do 31 maja. Plany zmieniono także w przypadku pociągu do Drzewicy.

Ograniczenia w kursowaniu pociągów podczas epidemii koronawirusa

Wprowadzone wcześniej ograniczenia w kursowaniu większości pociągów z rozkładu jazdy Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej (ŁKA) zostały przedłużone do 31 maja. W drugiej połowie maja na wybranych trasach pojawi się większa liczba składów.

Zawieszenie lub poważne ograniczenia w kursowaniu pociągów ŁKA przedłużono ze względu na spadek liczby pasażerów spowodowany pandemią koronawirusa oraz wprowadzonymi ograniczeniami, mającymi na celu zapobieganie jego rozprzestrzeniania się. wyjaśnia JOANNA OSIŃSKA, rzecznik ŁKA

Już wcześniej w całości zawieszono kursowanie pociągów przez stację Łódź Olechów, a na linii linia Kutno – Łowicz – Skierniewice w relacji od Skierniewic do Kutna kursuje 9 z 12 realizowanych kursów.

Na trasie do Kutna pozostało 18 z 26 pociągów, na odcinku Ozorków – Kutno 12 pociągów, na linii Łódź Widzew – Zgierz przez Łódź Stoki jeździ osiem z 28 składów.

Na trasie do Sieradza pozostanie 17 z 32 połączeń, w tym siedem w całej relacji będzie obsługiwanych przez zastępczą komunikację autobusową: na linii do Radomska nie pojedzie pociąg do Piotrkowa Trybunalskiego i z powrotem, pozostanie za to połączenie do Radomska ograniczone do dwóch kursów.

Łódzka Kolej Aglomeracyjna jednak nie pojedzie do Drzewicy

Zmiany zajdą na linii do Skierniewic, na której do 17 maja pozostanie 22 z 39 połączeń, a od 18 maja pojadą 24 z 39 pociągów, z kolei od 16 maja kursować będzie więcej pociągów ŁKA Sprinter do Warszawy, czyli 12 zamiast obecnych 6.

Na trasie do Łowicza pozostaną 22 z 39 pociągów, na odcinku Głowno – Łowicz do 17 maja będzie 18 połączeń, a od 18 maja ruszą kolejne 2 składy.

Na linii do Tomaszowa Mazowieckiego do 10 maja pozostanie 12 z 20 pociągów, od 11 maja zacznie kursować pociąg na trasie Tomaszów Maz. – Koluszki, natomiast od 18 maja uruchomiony zostanie pociąg na odcinku Łódź Fabryczna – Koluszki.

Od 14 czerwca nie pojedzie natomiast pociąg do Drzewicy. Uruchomienie połączenia zostało przesunięcie aż na grudzień 2020 roku.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, maksymalna liczba pasażerów nie może przekraczać połowy miejsc siedzących w pociągu. Posiadamy system zliczania liczby podróżnych w czasie rzeczywistym i na bieżąco śledzimy poziom napełnienia pociągów. W razie potrzeby składy będą wzmacniane, tak aby zapewnić bezpieczeństwo pasażerom i pracownikom. mówi rzecznik JOANNA OSIŃSKA

Rozkład jazdy uwzględniający wprowadzone ograniczenia w kursowaniu pociągów można znaleźć na stronie: www.lka.lodzkie.pl.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości