sobota, 18 maja 2024

Kwarantanna w Domu Dziecka w Łodzi. Zakażona pracownica

Udostępnij

Kwarantanna w Domu Dziecka nr 3 w Łodzi. Zakażenie koronawirusem potwierdzono u pracownicy placówki. Dzieci i pozostały personel zostali odseparowani od innych osób, które nie miały kontaktu zakażoną Sars-CoV-2. Taka sytuacja będzie w placówce aż do otrzymania wyników testów wszystkich osób przebywających w domu dziecka.

Kwarantanna w domu dziecka

O kwarantannie w domu dziecka na łódzkich Bałutach zdecydował sanepid tuż po tym, jak otrzymano pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa u jednej z pracownic. Kobieta została przewieziona do szpitala na leczenie, a pozostali pracownicy i podopieczni przebywają w placówce.

Procedurze kwarantanny poddano 9 wychowanków domu i 4 osoby z personelu, w tym dyrektora placówki.

Wychowawcy zdecydowali, że zostaną z dziećmi. Podopieczni domu pozostają w nim zresztą od połowy marca, kiedy zamknięto szkoły. mówi PIOTR RYDZEWSKI, wicedyrektor MOPS w Łodzi

Jak dodaje, zakażona koronawirusem kobieta nie była od minionego poniedziałku w pracy, dlatego testy pozostałych osób zaplanowano na poniedziałek, 4 maja. Będzie to siódma doba po kontakcie z zakażoną, a więc optymalny czas na wykonanie testu. Eksperci oceniają bowiem, że najwcześniej dopiero po siódmym dniu od kontaktu wirus może zostać wykryty.

Dopiero po wykonaniu testów i otrzymaniu wyników będzie można zdecydować czy konieczna jest dalsza kwarantanna w domu dziecka.

Koronawirus w Łodzi i regionie

W województwie łódzkim jest już blisko tysiąc osób zakażonych koronawirusem – 972. Chorzy leczeni są w szpitalach w: Łodzi, Zgierzu, Bełchatowie, Radomsku i Tomaszowie Mazowieckim. Część pacjentów, którzy są w lepszym stanie i nie wymagają specjalistycznego leczenia, przebywa w izolatorium. Jedno z nich jest w Łodzi. Hotel Reymont przy Legionów przekształcono właśnie w takie miejsce.

Niestety, 34 osoby zmarły z powodu zakażenia koronawirusem. Ministerstwo Zdrowia podaje, że wszystkie te osoby były obarczone innymi chorobami, z powodu których leczyli się od dawna, np. cukrzyca i otyłość. To, o czym należy powiedzieć, to liczba osób, które wyzdrowiały. A ta wzrosła do 383.


Koronawirus w lodzkiem 1 maja

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości