środa, 22 maja 2024

Otwarcie żłobków i przedszkoli w Łodzi jednak nie 6 maja. „To nierealny termin”

Udostępnij

Otwarcie żłobków i przedszkoli w Łodzi nie nastąpi 6 maja, tak jak zapowiadał dla całego kraju premier Mateusz Morawiecki podczas ostatniej konferencji prasowej. Prezydent Łodzi przekazała, że ten termin jest nierealny, ale trwają przygotowania, by placówki otworzyć najwcześniej w połowie maja.

Otwarcie żłobków i przedszkoli

Przypomnijmy, że Mateusz Morawiecki ogłosił w środę (29 kwietnia) drugi etap odmrażania gospodarki i zdejmowania obostrzeń. 4 maja otwarte zostaną centra handlowe oraz hotele i inne miejsca noclegowe. Ważna zmiana to także wznowienie rehabilitacji. Premier ogłosił także uruchomienie zajęć w przedszkolach i żłobkach, ale od 6 maja.

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska wydała w czwartek (30 kwietnia) oświadczenie, że otwarcie żłobków i przedszkoli w Łodzi nie nastąpi 6 maja.

Dopuszczając bez konsultacji z samorządami otwarcie żłobków i przedszkoli 6 maja, rząd wziął na siebie wielką odpowiedzialność za zdrowie i życie polskich rodzin. Już dziś wiem, że wskazany przez premiera termin 6 maja jest terminem nierealnym i w mojej ocenie niebezpiecznym. Nie możemy sobie pozwolić na pośpiech i przymykanie oczu na jakiekolwiek niedociągnięcia w zakresie wymogów bezpieczeństwa. napisała HANNA ZDANOWSKA, prezydent Łodzi

Pierwszym realnym terminem, kiedy w Łodzi nastąpi otwarcie żłobków i przedszkoli to 11 maja. Do tego czasu łódzcy urzędnicy mają między innymi dzwonić do rodziców, by poznać ich opinię, a także wyposażać placówki w środki ochrony osobistej dla dzieci i personelu.

Hanna Zdanowska zapowiada także, że zwróci się do wojewody o potwierdzenie, czy sytuacja epidemiczna w Łodzi pozwala na otwarcie placówek dla najmłodszych łodzian. Bez takiej gwarancji miasto nie otworzy swoich żłobków i przedszkoli.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości