sobota, 18 maja 2024

Łódzka ośmiornica. Łowcy cieni zatrzymali Sylwestra G. Poszukiwany był czerwoną notą Interpolu

Udostępnij

Łódzka ośmiornica działała cztery lata. Sylwester G. miał być jej członkiem. Był poszukiwany czerwoną notą Interpolu od 2015 roku, kiedy to opuścił zakład karny, w którym odbywał zasądzoną karę. Zatrzymali go tak zwani łowcy cieni, czyli grupa z Centralnego Biura Śledczego Policji.

Łódzka ośmiornica

Ze zbrojnym ramieniem ośmiornicy powiązano w sumie 47 osób. Grupa w różnym składzie działała od 1997 roku do października 2001. Mężczyznom w wieku 0d 23 do 56 lat postawiono 37 zarzutów miedzy innymi usiłowania zabójstw, napadów, wymuszeń, porwań, produkcji i przemytu amfetaminy.

Członkiem łózkiej ośmiornicy był Sylwester G. Interpol poszukiwał go m.in. za udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, usiłowanie zabójstwa, posiadanie broni palnej bez zezwolenia, rozboje czy próby napadów z użyciem broni palnej.

Jak wynika z ustaleń policjantów CBŚP, Sylwester G. często zmieniał miejsce pobytu. Według funkcjonariuszy ukrywał się w Niemczech lub w Polsce. W kraju przebywał na terenie województwa łódzkiego oraz świętokrzyskiego.

Mechanik z Bełchatowa

Nowo poznanym znajomym przedstawiał się jako mechanik samochodowy, pochodzący z pow. bełchatowskiego. Został namierzony przez funkcjonariuszy w minionym tygodniu na jednym z osiedlowych parkingów w Bełchatowie.

Ubrany był w roboczą odzież, aby nie wzbudzać swoją osobą zainteresowania mieszkańców bloku, a także organów ścigania. Wydawałoby się, że nieschludny wygląd oraz zasłanianie znacznej części twarzy maseczką higieniczną w związku z pandemią koronawirusa, pozwoli mu skutecznie ukrywać się w dalszym ciągu. mówi mł. asp PAWEŁ ŻUKIEWICZ z CBŚP

Poinformował również, że po zatrzymaniu Sylwester G. został osadzony w areszcie śledczym, skąd trafi do Zakładu Karnego w celu odbycia zasądzonej kary pozbawienia wolności.

https://youtu.be/QaEuGKJi8S0

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości