sobota, 18 maja 2024

Przebudują zajezdnię Chocianowice. Remonty, nowe tramwaje i torowiska za 660 mln zł

Udostępnij

Zaj_chocianowice (3)
Zaj_chocianowice (2)
Zaj_chocianowice (1)

Miasto przygotowuje się do przebudowy zajezdni Chocianowice w Łodzi. Zakończył się konkurs na przygotowanie projektu inwestycji, a miasto otworzyło złożone oferty. Do wyboru są trzy propozycje. Remonty, nowe tramwaje i torowiska to inwestycje projektu Tramwaj dla Łodzi wartego 660 mln zł.

Zgłosiły się cztery firmy projektowe. Trzy oferty są w naszym zasięgu cenowym. Teraz je przeanalizujemy i wybierzemy najkorzystniejszą. KATARZYNA MIKOŁAJEC, zastępca dyrektora Zarządu Inwestycji Miejskich

Przygotowanie projektu potrwa około roku. Dopiero po tym czasie rozpoczną się prace. W planach jest przebudowa hali i torów dojazdowych, ale ułożone zostaną też nowe tory. Hala serwisowa dostanie nowoczesne wyposażenie. Po zakończeniu inwestycji zajezdnia Chocianowice będzie mogła sprawnie obsługiwać pojazdy niskopodłogowe. Dotychczasowe stanowiska nie są do tego przystosowane.

Przebudowa zajezdni na Chocianowicach to część projektu Tramwaj dla Łodzi. Za 660 mln złotych (dofinansowanie 411 mln złotych) wyremontowanych zostanie 13 km torowisk, jezdni i chodników oraz kupionych 30 nowych tramwajów, które będą serwisowane właśnie na Chocianowicach.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości