środa, 22 maja 2024

Uwaga na przymrozki! Ostrzeżenie meteo dla Łódzkiego

Udostępnij

Meteorolodzy ostrzegają mieszkańców województwa łódzkiego przed przymrozkami, które mają wystąpić w nocy. Ostrzeżenie IMGW dotyczy niemal całej Polski, poza dwoma powiatami w woj. zachodniopomorskim. W Łódzkiem temperatury poniżej zera spadną tuż po północy już 8 maja.

Ostrzeżenie IMGW dla Łódzkiego

Ta informacja może szczególnie zaniepokoić rolników i działkowców. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Poznaniu wydał ostrzeżenie o przymrozkach. Pogoda ma zmienić się o północy, a niskie temperatury mogą utrzymywać się do godziny 6 rano w środę.

Prognozuje się lokalnie spadek temperatury do -1, a przy gruncie do -5 stopni Celsjusza.

Prognoza pogody na środę, 8 maja

W dzień zachmurzenie przeważnie umiarkowane. W Bieszczadach i na Podhalu miejscami słabe opady deszczu, wysoko w górach opady deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 13 stopni Celsjusza na południu Podkarpacia, około 14-16 stopni w centrum i na północy, do 20 stopni na Dolnym Śląsku. Chłodniej w miejscowościach podgórskich – około 12 stopni Celsjusza.

We wschodniej połowie kraju wiatr słaby. Na pozostałym obszarze umiarkowany, miejscami dość silny, porywisty, południowo-wschodni i południowy.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości