wtorek, 21 maja 2024

Nowe tramwaje w Łodzi. 30 nowoczesnych tramwajów za 250 mln zł

Udostępnij

0
NOWYCH TRAMWAJÓW
0
MILIONÓW ZŁOTYCH

Zarząd Inwestycji Miejskich w Łodzi zapowiedział, że planuje uzupełnienie taboru MPK w nowoczesne  tramwaje. Nowe tramwaje w Łodzi mają być niskopodłogowe, klimatyzowane i dostosowane do osób niepełnosprawnych. Na łódzkie torowiska ma wyjechać aż 30 nowych pojazdów prosto z fabryki. Koszt inwestycji szacowany jest na 250 milionów złotych.

Będą niskopodłogowe, klimatyzowane, wyposażone w monitoring i wiele innych udogodnień, które sprawią, że podróżowanie po Łodzi komunikacją zbiorową stanie się jeszcze bardziej komfortowe. KATARZYNA MIKOŁAJEC, zastępca dyrektora Zarządu Inwestycji Miejskich w Łodzi

Nowe tramwaje w Łodzi: Kiedy?

Aby zapewnić odpowiedni serwis dla nowoczesnych tramwajów miasto remontuj torowiska zajezdnie. We wtorek, 12 marca, ogłoszony został przetarg na przebudowę zajezdni Chocianowice, która ma zostać całkowicie zmodernizowana. To właśnie tam mają stacjonować nowe tramwaje w Łodzi.

Zajezdnia zostanie przystosowana do codziennego serwisu nowoczesnych pojazdów. WITOLD TALAR, kierownik zajezdni Chocianowice.

Pierwszych składów możemy spodziewać się w Łodzi za cztery lata. Zakup nowych tramwajów jest częścią większego projektu – Tramwaj dla Łodzi. W najbliższych latach zmodernizowanych zostanie 11 km torów i powstaną dwa kilometry nowych szyn – na Nowowęglowej i Broniewskiego. Torowiska będą modernizowane również w ramach rewitalizacji obszarowej.

Przebudowane zostaną m.in. Północna-Ogrodowa, Plac Wolności, Cmentarna oraz Legionów. Remontu w najbliższych latach doczeka się również ulica Wojska Polskiego, której projektowanie właśnie się rozpoczęło.

Tramwaje lodz uml

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości