Mamuka K. odpowie za zabójstwo Pauliny. Jest opinia psychiatryczna Gruzina

Mamuka K. odpowie za zabójstwo Pauliny w Łodzi. Do łódzkiej prokuratury wpłynęła właśnie opinia sądowo-psychiatryczna mordercy 28-latki. Badania wykazały, że Mamuka K. jest poczytalny. Gruzin, do czasu przekazania go polskiej stronie, przebywa w areszcie w Piotrkowie Trybunalskim. Tam, przynajmniej do 29 maja, czeka na rozpoczęcie procesu.

Ekstradycja Mamuki K.

Od tej brutalnej zbrodni w Łodzi minęło półtora roku. Rodzina Pauliny D. zgłosiła jej zaginięcie dokładnie 20 października 2018 roku. 28-letniej Pauliny szukali nie tylko bliscy, ale cała Łódź. Zdjęcia z wizerunkiem dziewczyny były rozklejone w publicznych i najbardziej obleganych miejscach miasta.

Z ustaleń prokuratury dziś wiemy, że tego samego dnia Mamuka K. zamordował łodziankę. Gruzin spotkał ją, gdy ta wracała nad ranem z dyskoteki. Ich spotkanie potwierdzają nagrania z monitoringu. Do dziś nie wiadomo, dlaczego Paulina poszła z Mamuką do hostelu przy Żeromskiego, gdzie Gruzin nocował. To tam doszło do zbrodni. 28-letnia Paulina D. została brutalnie pobita. Zadano jej także ciosy nożem, które okazały się śmiertelne.

Gdy trwały poszukiwania Pauliny, Gruzin uciekał z Polski, próbując uniknąć odpowiedzialności. Sześć dni od zgłoszenia zaginięcia w okolicach Stawów Jana znaleziono torbę turystyczną, a w niej owinięte folią ciało 28-letniej łodzianki. Sekcja zwłok wykazała, że bezpośrednią przyczyną śmierci były rany kłute szyi.

Zarzuty za zabójstwo Pauliny D.

Sprawcę szybko wytypowano. Mamuka K. do 1 listopada ukrywał się na Ukrainie. Jego wizerunek i dane zostały przez śledczych udostępnione, by szybciej zatrzymać mordercę. A to sprawiło, że wszyscy zainteresowani sprawą bez problemu sprawdzili konta mężczyzny w mediach społecznościowych i pisali wiadomości do jego znajomych.

Za Gruzinem wydano międzynarodowy list gończy, a Interpol wystosował  w tej sprawie tak zwany czerwony alert. Na początku listopada 2018 roku Mamuka K. został zatrzymany w Kijowie. Ministerstwo Sprawiedliwości przekazało wtedy do Prokuratora Generalnego Ukrainy wniosek o ekstradycję Gruzina. Ta jednak nie okazała się tak szybka, jak się spodziewano. Mamuka K. długo próbował uniknąć przekazania stronie polskiej.

Po wielomiesięcznej batalii dopiero w czerwcu 2019 roku Mamuka K. został przetransportowany do Polski. Przyznał się do zabójstwa, jednak stwierdził, że nie chciał zabić Pauliny.

We wrześniu w Łodzi zorganizowano wizję lokalną z udziałem Gruzina. Mężczyzna poprowadził śledczych śladami swojej zbrodni.

Mamuka K. poczytalny

Gruzin od czasu ekstradycji do Polski, czyli od czerwca 2019 roku, przebywa w areszcie śledczym w Piotrkowie Trybunalskim. Tam sąd osadził go do 29 maja. Niewykluczone, że areszt zostanie ponownie przedłużony do czasu procesu w sprawie zabójstwa Pauliny D.

Z najnowszych informacji w tej sprawie wynika, że Mamuka K. został poddany padaniom psychiatrycznym. Miały wykluczyć lub potwierdzić poczytalność mordercy Pauliny. Sądowo-psychiatryczna opinia biegłych wpłynęła właśnie do prokuratury. Stwierdzono w niej, że Mamuka K. jest w pełni poczytalny i może odpowiadać za swoją zbrodnię.

To najlepsza wiadomość dla rodziny Pauliny D. Jej brat w ubiegłym roku napisał list do Zbigniewa Ziobry, w którym prosił o sprawiedliwość.

Tragedia, która dotknęła naszą rodzinę jest dla nas niewyobrażalnie wielkim bólem, który wydaje się być nie do zniesienia dla człowieka. Nie dopuszczamy do siebie myśli, że przyszłoby nam żyć z poczuciem tego, że morderca mojej kochanej siostry miałby się cieszyć wolnością. pisał w liście otwartym Łukasz, brak zamordowanej Pauliny

W sprawę zabójstwa Pauliny zaangażowało się m.in. Ministerstwo Sprawiedliwości. Zbigniew Ziobro zapowiedział na konferencji prasowej, że prokuratura będzie domagać się najwyższej kary dla Mamuki K.

Ten brutalny morderca stanie przed polskim sądem i usłyszy wyrok. Ze strony polskiej prokuratury mogę powiedzieć jako prokurator generalny, że uczynimy wszystko, żeby to był wyrok najsurowszy z możliwych. zapowiedział ZBIGNIEW ZIOBRO

Bez wątpienia to będzie jeden z najgłośniejszych procesów sądowych w sprawie zabójstwa ostatnich lat. Mamuce K. za zabójstwo Pauliny D. grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości