wtorek, 23 lipca 2024

Mamuka K. przewieziony do Łodzi. Ziobro: Będziemy zabiegać o najsurowszy wymiar kary

Udostępnij

Mamuka-policja-lodz5
Mamuka-policja-lodz3
Mamuka-policja-lodz2
Mamuka-policja-lodz

Gruzin podejrzany o zabójstwo Pauliny w Łodzi trafił do łódzkiego aresztu w środę 5 czerwca. Poprzednią noc spędził pod nadzorem warszawskich policjantów. Na razie nie ma pewności, kiedy Mamuka K. zostanie przesłuchany.

Samookaleczenie i agresja

Mamuka K. został przetransportowany do Łodzi pod eskortą policjantów z Wydziału Kryminalnego KWP w Łodzi oraz łódzkich kontrterrorystów. Gruzin niemal do końca robił wszystko, aby uniknąć odpowiedzialności w Polsce. Jeszcze w poniedziałek dokonał samookaleczenia, w dniu przylotu był agresywny i stawiał opór ukraińskim policjantom.

Transport lotniczy z Ukrainy wylądował  4 czerwca  na warszawskim lotnisku. Mężczyzna wcześniej ukrywał się przed polskim wymiarem sprawiedliwości. Do ustalenia jego miejsca pobytu i zatrzymania doprowadzili w listopadzie 2018 roku polscy policjanci przy współpracy z policją ukraińską i oficerem łącznikowym Gruzji. Na ekstradycję z Ukrainy do naszego kraju ostatecznie zgodził się Sąd Apelacyjny w Kijowie.

Wiadomo, że w środę Gruzin został przewieziony do Komendy Miejskiej Policji na Sienkiewicza, gdzie został zarejestrowany jako osoba zatrzymana. Policjanci pobrali od niego odciski palców. Następnie podejrzany o zabójstwo Pauliny trafił do aresztu śledczego, gdzie zostanie przesłuchany. Ministerstwo Sprawiedliwości zorganizowało konferencję prasową o szczegółach ekstradycji.

Sprawiedliwości stanie się zadość. Ten brutalny morderca stanie przed polskim sądem i usłyszy wyrok. Nie było jednak proste zweryfikowanie miejsca jego pobytu i sprowadzenie do Polski. Ta operacja wymagała szczególnie wiele wysiłku, ponieważ ku naszemu zdumieniu, sąd pierwszej instancji odrzucił wniosek polskiej prokuratury o ekstradycję i podjął procedurę prawną, która niosła ryzyko wypuszczenia podejrzanego na wolność. ZBIGNIEW ZIOBRO, minister sprawiedliwości

Prawdopodobnie dopiero w czwartek podejrzany o zabójstwo Pauliny w Łodzi zostanie przesłuchany. Po tej czynności prokurator uzupełni materiał dowodowy i przedstawi akt oskarżenia. Polskie prawo pozwala jednak odmówić składania wyjaśnień, więc Mamuka K. może z tego skorzystać

Zbigniew Ziobro zapewnił, że prokuratorzy są przekonani, że zebrany materiał dowodowy wskazuje na sprawstwo obywatela Gruzji. Mamuce K. grozi dożywocie.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P