wtorek, 16 lipca 2024

Mamuka K. przewieziony do Polski. Noc spędzi w areszcie w Warszawie

Udostępnij

Gruzin podejrzany o zabójstwo Pauliny D. został przetransportowany do Polski. Specjalny samolot z Mamuką K. na pokładzie wylądował Wojskowym Porcie Lotniczym Warszawa-Okęcie około godziny 16 we wtorek, 4 czerwca. Polska policja na swoim Twitterze pochwaliła współpracę polsko-ukraińskich służb.

Policjanci ukraińscy cały czas udzielali nam wsparcia – zarówno w ustaleniu miejsca pobytu i zatrzymaniu Mamuki K. na Ukrainie w listopadzie 2018 roku, jak i w zabezpieczeniu transportu podejrzanego do Polski. Wzorowa współpraca polsko-ukraińska Policji i Prokuratury. czytamy w opublikowanym poście

Ekstradycja Mamuki K. nie była taka oczywista. Postanowienie o wydaniu podejrzanego stronie polskiej wydał prokurator generalny Ukrainy, uwzględniając złożony przez Polskę wniosek o ekstradycję. Decyzję tę jednak zaskarżył obrońca Gruzina. A Mamuka K. złożył wniosek o azyl na Ukrainie.

Sąd Apelacyjny w Kijowie jednak przychylił się w poniedziałek do skargi na wstrzymanie procedury przekazania Mamuki K. stronie polskiej. Dzięki temu ekstradycja ruszyła. Mamuka K. był konwojowany specjalnym transportem do Polski. Około godziny 16 wylądował na warszawskim wojskowym lotnisku. Noc spędzi w areszcie.

Wiadomo też, że podczas rozprawy o ekstradycję Gruzin próbował popełnić samobójstwo. Próbę udaremniono.

Brutalne zabójstwo Pauliny D.

Piękna i młoda łodzianka najpierw w tajemniczych okolicznościach zaginęła, a później odnaleziono jej zmasakrowane ciało w worku foliowym. Mamuka K., obywatel Gruzji, jako ostatni był z nią widziany. Policjanci mieli problem z zatrzymaniem mężczyzny, bo ten zdążył wyjechać do Ukrainy. W Kijowie został zatrzymany 1 listopada. Od tamtej pory przebywał w areszcie. Grozi mu dożywocie.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P