czwartek, 29 lutego 2024

Od niedzieli letni rozkład jazdy ŁKA

Udostępnij

W niedzielę 9 czerwca zacznie obowiązywać letni rozkład jazdy ŁKA. Zmiany w kursowaniu Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej spowodowane są głównie remontami linii. ŁKA zapowiada, że nie wprowadza wakacyjnych ograniczeń w rozkładzie jazdy.

Korekta rozkładu jazdy. Jak kursują pociągi?

Letni rozkład jazdy ŁKA obowiązywać będzie od 9 czerwca do 31 sierpnia. Największe utrudnienia w kursowaniu pociągów ŁKA będą na trasie z Łodzi do Sieradza. Powodem utrudnień jest modernizacj linii nr 14. Za większość pociągów na całej trasie nadal kursować będzie komunikacja zastępcza. Nowością są połączenia BUS Sprinter, które zatrzymują się tylko w Sieradzu, Zduńskiej Woli i na stacji Łódź Kaliska.

Autobusowa komunikacja zastępcza obowiązywać będzie także na linii kutnowskiej pomiędzy Łęczycą a Kutnem i linii łowickiej na odcinku Łowicz Główny – Łowicz Przedmieście, za wybrane pociągi.

ŁKA zapowiada, że pociągi na stacji Łódź Widzew będą lepiej skomunikowane. Zmiany mają ułatwić codzienne podróże do pracy m.in. zakładów przemysłowych na łódzkim Teofilowie i strefy ekonomicznej w Zgierzu. Przewoźnik zapewnia także dojazd do Kutna, gdzie zatrzymują się pociągi w kierunku Berlina, Poznania, Szczecina, Torunia czy Włocławka.

Tańsze atrakcje z biletem ŁKA

ŁKA przygotowała na okres letni specjalne oferty turystyczne. Najnowsza to „Turystyczny Tomaszów”. Pasażerowie, którzy wybiorą się pociągami ŁKA w weekendy do Tomaszowa mogą liczyć na wysokie zniżki na bilety wstępu do największych atrakcji miasta: Skansenu Rzeki Pilicy, Grot Nagórzyckich i Areny Lodowej. Mogą też bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej.

Podróżni z biletem ŁKA mają zapewnione rabaty na wstęp do Arboretum i do Aquaparku Fala. Na tańsze bilety ŁKA liczyć mogą także osoby, które zaplanują wyjazd do Rogowa na wycieczkę Koleją Wąskotorową czy zwiedzanie Parowozowni Skierniewice.

REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości