Od niedzieli letni rozkład jazdy ŁKA

Od niedzieli letni rozkład jazdy ŁKA

W niedzielę 9 czerwca zacznie obowiązywać letni rozkład jazdy ŁKA. Zmiany w kursowaniu Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej spowodowane są głównie remontami linii. ŁKA zapowiada, że nie wprowadza wakacyjnych ograniczeń w rozkładzie jazdy.

Korekta rozkładu jazdy. Jak kursują pociągi?

Letni rozkład jazdy ŁKA obowiązywać będzie od 9 czerwca do 31 sierpnia. Największe utrudnienia w kursowaniu pociągów ŁKA będą na trasie z Łodzi do Sieradza. Powodem utrudnień jest modernizacj linii nr 14. Za większość pociągów na całej trasie nadal kursować będzie komunikacja zastępcza. Nowością są połączenia BUS Sprinter, które zatrzymują się tylko w Sieradzu, Zduńskiej Woli i na stacji Łódź Kaliska.

Autobusowa komunikacja zastępcza obowiązywać będzie także na linii kutnowskiej pomiędzy Łęczycą a Kutnem i linii łowickiej na odcinku Łowicz Główny – Łowicz Przedmieście, za wybrane pociągi.

ŁKA zapowiada, że pociągi na stacji Łódź Widzew będą lepiej skomunikowane. Zmiany mają ułatwić codzienne podróże do pracy m.in. zakładów przemysłowych na łódzkim Teofilowie i strefy ekonomicznej w Zgierzu. Przewoźnik zapewnia także dojazd do Kutna, gdzie zatrzymują się pociągi w kierunku Berlina, Poznania, Szczecina, Torunia czy Włocławka.

Tańsze atrakcje z biletem ŁKA

ŁKA przygotowała na okres letni specjalne oferty turystyczne. Najnowsza to „Turystyczny Tomaszów”. Pasażerowie, którzy wybiorą się pociągami ŁKA w weekendy do Tomaszowa mogą liczyć na wysokie zniżki na bilety wstępu do największych atrakcji miasta: Skansenu Rzeki Pilicy, Grot Nagórzyckich i Areny Lodowej. Mogą też bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej.

Podróżni z biletem ŁKA mają zapewnione rabaty na wstęp do Arboretum i do Aquaparku Fala. Na tańsze bilety ŁKA liczyć mogą także osoby, które zaplanują wyjazd do Rogowa na wycieczkę Koleją Wąskotorową czy zwiedzanie Parowozowni Skierniewice.

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.