niedziela, 19 maja 2024

Biurowiec Imagine prawie gotowy. We wrześniu wprowadzą się najemcy. Wśród nich przedszkole

Udostępnij

Imagine_1
Imagine_zdjęcie_2
Imagine_2

Biurowiec Imagine powstaje na skrzyżowaniu marszałków. Inwestor chwali się, że po szesnastu miesiącach od rozpoczęcia budowy na początku września wprowadzą do pierwsi najemcy. Kompleks składa się z trzech budynków ciągnących się wzdłuż al. Śmigłego-Rydza.

Imagine to nowoczesny kompleks biurowy w standardzie technicznym klasy A. Dwa z trzech budynków mają po sześć kondygnacji i oferują łącznie 17 200 metrów kw. powierzchni komercyjnej, 14 800 m kw. powierzchni biurowej i ponad 2 tysiące m kw. powierzchni handlowo-usługowej. W trzecim biurowcu jest naziemny garaż z 356 miejscami parkingowymi i 49 podwójnymi stojakami rowerowymi.

Przystępując do realizacji Imagine narzuciliśmy sobie i naszym partnerom bardzo wymagający harmonogram, zakładający wybudowanie całego kompleksu w zaledwie kilkanaście miesięcy. Jestem niezwykle zadowolony, że ten cel zrealizujemy i już na początku września do Imagine wprowadzą się pierwsi najemcy. MARIUSZ FRĄCKIEWICZ, dyrektor krajowy Avestus Real Estate w Polsce

W ostatnich tygodniach w obu budynkach biurowych ukończono montaż szklanej elewacji. Fasada na parterze jest jeszcze uzupełniana o ostatnie elementy. Wybudowano również kompletny zewnętrzny układ drogowy oraz podłączono budynki do zasilania i całej infrastruktury. Równocześnie trwają prace instalacyjne, wykończeniowe i aranżacyjne na piętrach biurowych oraz handlowo-usługowych Imagine.

Biurowiec Imagine z przedszkolem i knajpami

Wśród najemców Imagine są m.in. Asseco Poland, New Work Offices, Bluerank czy restauracja Olimp. W biurowcu będzie też dwujęzyczne przedszkole ze żłobkiem Kids&Co, sklep Żabka oraz lokal Z Pieca Rodem.

W ogólnodostępnym pasażu pomiędzy dwoma budynkami kompleksu stanie rzeźba, której projekt zostanie wyłoniony w konkursie organizowanym wspólnie przez Avestus Real Estate i łódzką Akademię Sztuk Pięknych.

Projekt biurowca Imagine przygotowała pracownia DDJM Biuro Architektoniczne. Prace budowlane rozpoczęły się w marcu 2018 roku. Oddanie do użytku całego kompleksu zaplanowano na początek września.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości