sobota, 24 lutego 2024

Śmiertelny wypadek w Kiełczygłowie. Inwalida wjechał pod busa

Udostępnij

Policjanci z Pajęczna pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku w Kiełczygłowie. 80-letni mężczyzna na elektrycznym wózku inwalidzkim  wjechał wprost pod koła busa. Niepełnosprawny zginął na miejscu.

Śmiertelny wypadek w Kiełczygłowie. Policjanci apelują o czujność i ostrożność na drodze

Do wypadku doszło na drodze powiatowej w miejscowości Kiełczygłów. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 80-latek wyjechał z drogi podporządkowanej i nie udzielił pierwszeństwa przejazdu renault master, którym kierował 48-letni mieszkaniec gminy Kiełczygłów.

Doszło do zderzenia wózka inwalidzkiego z samochodem dostawczym. Niestety, pomimo reanimacji 80-latek zginął na miejscu. Kierujący dostawczakiem był trzeźwy. Policjanci apelują o zachowanie czujności i ostrożności na drodze.

Nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu to jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Niekorzystna aura pogodowa, rozkojarzenie, nieuwaga oraz nadmierna prędkość przyczyniają się do tego, że nie stosujemy się do znaków i sygnałów drogowych, w skutek czego dochodzi do tragedii. mł. asp. MARCIN PAWEŁOSZEK z KPP w Pajęcznie

REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości