W niedzielne (8 września) popołudnie zorganizowano wizję lokalną z udziałem Gruzina podejrzanego o brutalne zabójstwo 27-letniej Pauliny D. Wizja lokalna z Mamuką K. została przeprowadzona w centrum Łodzi i na dworcu kolejowym Łódź Kaliska.

Wizja lokalna z Mamuką K.

Pierwszym krokiem wizji lokalnej z Mamuką K. było przeanalizowanie wydarzeń, które rozegrały się tragicznego dnia, gdy Gruzin wraz z Pauliną D. przyszedł do hostelu przy ulicy Żeromskiego w Łodzi.

To właśnie tam z dużym prawdopodobieństwem doszło do morderstwa. Prokuratorzy chcieli zweryfikować część zeznań Gruzina i porównać je z zabezpieczonymi na miejscu śladami kryminalistycznymi. 

Mamuka K. wraz ze śledczymi przeszli 8 września m.in. ulicami: Piotrkowską, Żeromskiego, a następnie pojechali na miejsce ukrycia zwłok Pauliny D. Dalej udali się na dworzec Łódź Kaliska, skąd Mamuka K. prawdopodobnie uciekł z Łodzi po morderstwie 27-latki.

Samosąd na Gruzinie

Bezpieczeństwa Mamuki K. podczas wizji lokalnej strzegło kilkudziesięciu funkcjonariuszy. Obawiano się, że może dojść do próby samosądu. Dlatego na czas wizyty śledczych i podejrzanego w podwórzu przy Żeromskiego policyjne furgony szczelnie odseparowały uczestników wizji od przechodniów.

Ostatnim etapem wizji lokalnej Mamuki K. była wizyta na dworcu kolejowym Łódź Kaliska. To stąd po ukryciu zwłok Pauliny D. Gruzin miał uciekać na wschód Polski.

Na razie Prokuratura Okręgowa w Łodzi nie informuje o wynikach i ustaleniach niedzielnej wizji. Wiadomo natomiast, że wizja lokalna z Mamuką K. zaplanowana była na niedzielę i poniedziałek, jednak śledczym wystarczył tylko jeden dzień.