piątek, 14 czerwca 2024

Mamuka K. nie wyjdzie na wolność. Sąd przedłużył areszt dla mordercy Pauliny

Udostępnij

Mamuka-policja-lodz5
Mamuka-policja-lodz3
Mamuka-policja-lodz2
Mamuka-policja-lodz
Policja-lodz-mamuka
Mamuka-k-warszawa-policja(2)

Mamuka K. oskarżony o zabójstwo łodzianki Pauliny D. z pewnością nie wyjdzie na wolność przed rozpoczęciem procesu. Sąd przedłużył areszt dla Gruzina do października.

Zabiłem, ale nie chciałem”

Przypomnijmy, że 40-letni obywatel Gruzji podczas prawie 12-godzinnego przesłuchania 6 czerwca w Łodzi przyznał się do zabójstwa łodzianki. Mamuka K. twierdzi, że „nie chciał tego zrobić”. Temu mają jednak przeczyć rany kłute okolic szyi 28-latki i obrażenia wskazujące na pobicie.

Gruzin podczas przesłuchania bardzo dokładnie opisał przebieg wydarzeń z 20 października 2018 roku. Od kiedy zauważył rano na Piotrkowskiej swoją przyszłą ofiarę, przez sam moment popełnienia zbrodni, ukrycia zwłok, aż po ucieczkę na Ukrainę.

W kolejnych dniach odmówił jednak udziału w wizji lokalnej, podczas której odtworzyłby przebieg zabójstwa Pauliny D.

Areszt dla Gruzina

Po przesłuchaniu prokurator wystąpił do sądu o areszt dla Gruzina od dnia przejęcia go przez stronę polską (4 czerwca). Sąd przychylił się do wniosku i Mamuka K. został aresztowany na 3 miesiące. Trafił do Aresztu Śledczego w Piotrowie Trybunalskim.

Gdyby areszt nie został przedłużony, Gruzin wyszedłby na wolność we wrześniu. W rezultacie mógłby podjąć kolejną próbę ucieczki i ukrycia się przed wymiarem prawa.

Dlatego łódzki sąd przychylił się do wniosku prokuratury o przedłużenie aresztu do 10 października. Mężczyźnie grozi dożywocie.

Mamuka K. zamordował Paulinę.  Gruzin przyznał się do morderstwa
Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

Creative e skuteczni : darmowe metody zdobywania klientów. Jak wygląda komora hiperbaryczna ?. Kapsułki twarde : produkcja suplementów diety – ioc.