piątek, 14 czerwca 2024

Mamuka K. konwojowany do Polski. Przyleci samolotem do Warszawy

Udostępnij

Mamuka K., któremu prokuratura zarzuca zabójstwo Pauliny D. w Łodzi, zostanie wydany Polsce. Ekstradycja Gruzina do Polski jest pewna. Potwierdziła ją  3 czerwca prokuratura w Kijowie. Mężczyzna tuż po przewiezieniu do Łodzi odpowie za zabójstwo Pauliny D.

Informację o tym, że Mamuka K. zostanie wydany Polsce, by mógł ruszyć proces w sprawie głośnego zabójstwa młodej łodzianki, podała na Facebooku kijowska prokuratura.

3 czerwca Kijowski Sąd Apelacyjny przychylił się do skargi apelacyjnej w sprawie kasacji decyzji sądu rejonowego (o wstrzymaniu procedury przekazania Mamuki K. stronie polskiej). Obecnie trwają czynności na rzecz realizacji decyzji o ekstradycji uciekiniera do Polski. informuje prokuratura Kijowa

Polskie służby podały we wtorek 4 czerwca, że konwój z Mamuką K. kieruje się do Polski. Gruzin transportowany jest samolotem. W Warszawie ma wylądować około godz. 15.30. Wszystko wskazuje na to, że mężczyzna noc spędzi w warszawskim areszcie, a dopiero następnego dnia zostanie przewieziony do Łodzi.

Dowiedzieliśmy się, że w trakcie rozprawy w ukraińskim sądzie próbował się samookaleczyć.

Mamuka K., podejrzany o zabójstwo Pauliny w Łodzi już w rękach polskich policjantów. W specjalnym konwoju transportowany jest z Ukrainy do Polski, gdzie odpowie za zabójstwo. Wydanie podejrzanego przez stronę ukraińską to efekt dobrej współpracy i działań @PK_GOV_PL oraz Policji pic.twitter.com/75gDcc31Tx

— Polska Policja 🇵🇱💯 (@PolskaPolicja) 4 czerwca 2019

39-letniego Gruzina, podejrzanego o zabójstwo Pauliny D. w Łodzi na tle seksualnym, zatrzymano na początku listopada 2018 roku w Kijowie. Uciekł tam niedługo po tym, jak ogłoszono zaginięcie młodej łodzianki. Mamuka K. był poszukiwany międzynarodowym listem gończym wydanym przez Prokuraturę Rejonową Łódź-Polesie. Za gwałt i morderstwo grozi mu dożywocie.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

What do aliquam sed fringilla e skuteczni : darmowe metody zdobywania klientów. Bóle głowy a tlenoterapia hiperbaryczna. Runek suplementów diety w polsce i na Świecie.