piątek, 14 czerwca 2024

Mamuka K. wyjdzie na wolność? Decyzja o ekstradycji uchylona

Udostępnij

Zaskakująca informacja napłynęła do Polski z Ukrainy. Tamtejszy sąd uchylił decyzję o wydaniu Polsce Mamuki K., 40-letniego Gruzina podejrzanego o brutalne zabójstwo Pauliny D. – podał portal tvn24.pl. Jeszcze 11 kwietnia informowaliśmy o naszych ustaleniach dotyczących wydania zgody na ekstradycję Mamuki K. Portal tvn24.pl podaje, że podejrzany o zabójstwo Pauliny D. będzie mógł wyjść na wolność, jeśli decyzja się uprawomocni.

Zabójstwo Pauliny D. Mamuka wyjdzie na wolność?

Prokuratura Krajowa potwierdza ustalenia dziennikarzy. Ukraińska Prokuratura Generalna zaskarżyła już postanowienie Sądu Rejonowego do Sądu Apelacyjnego w Kijowie. Jeżeli jednak decyzja zostanie utrzymana, podejrzany o zabójstwo Pauliny D. wyjdzie na wolność. Procedura ekstradycyjna mogłaby być wznowiona tylko wtedy, gdy pojawiłyby się nowe okoliczności w sprawie.

Gruzin podejrzany o morderstwo Pauliny wpadł 1 listopada w Kijowie. Niemal natychmiast trafił do aresztu w stolicy Ukrainy. Przypomnijmy, że Mamuka K. jako ostatni był widziany w towarzystwie Pauliny w dniu jej zaginięcia, czyli 20 października 2018 roku.

Później nikt już jej nie widział, ani z nikim się nie kontaktowała. Poćwiartowane ciało 28-letniej Pauliny zostało znalezione 26 października w zaroślach nad Stawami Jana w Łodzi.

Zacierali ślady morderstwa Pauliny. Siedzą w areszcie

W łódzkim areszcie na proces oczekują jeszcze cztery osoby zatrzymane w związku z zabójstwem Pauliny. To: 44-letnia Białorusinka, Białorusin i dwóch Gruzinów. Oskarża się ich o poplecznictwo albo zacieranie śladów.

Białorusinka i Gruzini zdaniem śledczych wiedzieli o zbrodni dokonanej przez Mamukę K. Nie poinformowali jednak policji.

Poważniejsze zarzuty usłyszał Białorusin. Prokurator jest przekonany, że mężczyzna zacierał ślady morderstwa w hostelu przy ul. Żeromskiego.

Gruzinowi, który jest podejrzany o morderstwo Pauliny, grozi kara dożywotniego więzienia.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

What do aliquam sed fringilla e skuteczni : darmowe metody zdobywania klientów. Jak wygląda komora hiperbaryczna ?. Prawo suplementy diety i Żywność : polska, ue, usa i inne kraje.