We wtorek (7 maja) do Łodzi dotarła smutna informacja o tragicznym zdarzeniu w Egipcie. W wypadku samochodowym zginęła Ilona Rafalska, wieloletni pracownik samorządowy, radna sejmiku województwa łódzkiego.

Radna Ilona Rafalska nie żyje. Zginęła w wypadku
Z bardzo skąpych informacji, które docierają do kraju, wiadomo, że 7 maja doszło do tragicznego wypadku drogowego w Egipcie. Samochodem podróżowała Ilona Rafalska, jej siostra oraz mężczyzna. Siostra radnej oraz trzeci podróżny zginęli na miejscu. Ilona Rafalska zmarła w szpitalu w wyniku odniesionych obrażeń.
 
Ilona Rafalska w sejmiku województwa łódzkiego zasiadała od 2010 roku, reprezentując Platformę Obywatelską. Z ramienia PO została wybrana na radną także na kadencję 2014-2018. W ostatnich wyborach kandydowała z ramienia Koalicji Obywatelskiej, jako reprezentantka Platformy.
 
Ilona Rafalska urodziła się 2 maja 1973 roku, jest absolwentką Uniwersytetu Łódzkiego. Pracowała jako naczelnik wydziału w Starostwie Powiatowym w Zgierzu.
 
Współpracownicy Ilony Rafalskiej, ale i politycy z różnych obozów publikują w mediach społecznościowych posty z kondolencjami dla rodziny radnej. Post opublikował m.in. Przemysław Staniszewski, prezydent Zgierza.
 

Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP na razie nie podaje informacji na temat tragicznego wypadku Polaków w Egipcie.