piątek, 19 lipca 2024

Mamuka K. usłyszał zarzut brutalnego zabójstwa. Grozi mu dożywocie

Udostępnij

Mamuka K. podejrzany o zabójstwo Pauliny D. został przesłuchany w czwartek 6 czerwca. Prokuratura w Łodzi tego samego dnia postawiła Gruzinowi zarzut brutalnego zabójstwa. Grozi mu za to kara dożywotniego pozbawienia wolności i prawdopodobnie o taką będzie zabiegał prokurator.

Mamuce K. obywatelowi Gruzji przedstawiony został zarzut dokonania 20 października 2018 roku w Łodzi brutalnego zabójstwa 28-letniej kobiety. Zarzucona mu zbrodnia zagrożona jest karą pozbawienia wolności w wymiarze nie niższym niż lat 12, z dożywociem włącznie.
KRZYSZTOF KOPANIA, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi

Zabójstwo Pauliny D. było wyjątkowo brutalne. 28-letnia piękna łodzianka zaginęła 20 października. Wszelkie dowody, m.in. nagrania z monitoringu, świadczyły o tym, że 39-letni Mamuka K. był ostatnią osobą, z którą Paulina miała kontakt. Następnie za Gruzinem wystawiono międzynarodowy list gończy, ponieważ zdążył wyjechać z kraju. Mężczyzna został zatrzymany 1 listopada w Kijowie, gdzie później w trakcie procedury ekstradycyjnej wnioskował o azyl.

Zabił, a zwłoki zapakował do torby

Prokuratura nie ma wątpliwości, że to 39-letni Mamuka K. jest odpowiedziany za zabójstwo Pauliny D. Po pierwsze – śledczy ustalili, że kobieta została zamordowana w mieszkaniu w kamienicy przy ul. Żeromskiego w Łodzi. Po drugie – do zabójstwa doszło w dniu jej zaginięcia, czyli 20 października. Jeszcze tego samego dnia zwłoki Pauliny zostały zapakowane w torbę, którą owinięto folią. Następnie przewieziono je do lasku w okolicach Stawów Jana.

Ciało poszukiwanej Pauliny D. odnaleziono dopiero po sześciu dniach. Sekcja zwłok wykazała, że przyczyną śmierci były rany kłute szyi. Kobieta miała też ślady pobicia.

Nie są jeszcze znane motywy zbrodni. Możliwe, że Mamuka K. opowiedział o tym podczas przesłuchania, jednak takiej informacji jeszcze nie mamy.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P