piątek, 21 czerwca 2024

Nadciąga fala upałów. Burze, grad i temperatury powyżej 30 stopni Celsjusza

Udostępnij

Pogoda w czerwcu może nas zaskoczyć. Nad Polskę nadciąga z zachodu fala afrykańskich upałów. Temperatury przekroczą 30 stopni Celsjusza. Meteorolodzy już wydali ostrzeżenie o upałach dla ośmiu województw głównie przy zachodniej granicy kraju. W Świnoujściu w czwartek termometry wskazywały 32 stopnie Celsjusza. Niestety, pogoda w czerwcu w związku z upałami będzie obfitowała w niebezpieczne zjawiska atmosferyczne.

IMGW w czwartek ostrzegało o upałach i burzy województwa: dolnośląskie, opolskie, podlaskie, zachodniopomorskie, pomorskie, lubuskie, wielkopolskie i kujawsko-pomorskie. W piątek ma być podobnie. Fala upałów będzie szła w głąb kraju, więc afrykańskie temperatury mają dotrzeć także do Łódzkiego.

Pogoda w czerwcu: Prognozy IMGW

W piątek, 7 czerwca zapowiada się upalnie i burzowo. W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami, z wyjątkiem południowego zachodu, przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz: na północnym zachodzie do 15 mm, na pozostałym obszarze od 25 mm do 35 mm.

Temperatura maksymalna od 24°C do 27°C na przeważającym obszarze, chłodniej nad morzem, na Podhalu i miejscami na zachodzie kraju od 20°C do 23°C, najcieplej na Suwalszczyźnie do 28°C. Wiatr słaby i umiarkowany. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h. 

W sobotę wiele w pogodzie się nie zmieni. Zachmurzenie umiarkowane, miejscami wzrastające do dużego. Po południu przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Temperatura maksymalna od 24°C na zachodzie do 27°C na wschodzie regionu. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, z kierunków zachodnich. Podczas burz porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy zachmurzenie małe lub bezchmurnie. Temperatura minimalna od 11°C do 12°C. Wiatr słaby, zmienny.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P