czwartek, 29 lutego 2024

Pomnik jednorożca za 400 tys. zł zamontowany. W piątek odsłonięcie z atrakcjami

Udostępnij

Pomnik jednorożca to bez wątpienia jeden z najbardziej kontrowersyjnych projektów budżetu obywatelskiego. Zagłosowało na niego jednak prawie 4 tysiące łodzian, więc władze miasta nie miały innego wyjścia, jak wydać 400 tysięcy złotych na stworzenie i ustawienie w Łodzi niebywałej rzeźby. A ta ukazała się łodzianom w czwartek (6 czerwca) późnym popołudniem. Robotnicy zamontowali pomnik jednorożca na placu przy Centralu. W piątek oficjalne odsłonięcie ze specjalnymi atrakcjami.

Jedyny taki jednorożec w Europie

Miejsce ustawienia pomnika nie jest przypadkowe, bowiem tuż obok stoi główny przystanek tramwajowy, żartobliwie nazywany przez łodzian stajnią jednorożców. Pomnik stanął na skrzyżowaniu al. Mickiewicza i ul. Piotrkowskiej przy Centralu na betonowym półmetrowym cokole.

Miejsce to jest jednak tymczasowe, ponieważ ostatecznie pomnik jednorożca ma być ustawiony pod drugiej stronie, naprzeciwko hotelu. Przeniesiony tam zostanie dopiero po zakończeniu budowy Hiltona, czyli w przyszłym roku.

Miasto twierdzi, że to jedyny pomnik jednorożca w Europie. Jego autorem  jest Japończyk Tomohiro Inaba. Miasto zapłaciło za jednorożca 400 tysięcy złotych z budżetu obywatelskiego. W piątek, 7 czerwca o godzinie 18 planowane jest odsłonięcie rzeźby. Podczas wydarzenia rozdanych zostanie tysiąc koszulek zaprojektowanych przez Gouda Works, a na specjalne niespodzianki mogą liczyć też najmłodsi. W planie m.in. konkursy z nagrodami i set DJ’ski.

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości