czwartek, 20 czerwca 2024

Pomnik jednorożca za 400 tys. zł zamontowany. W piątek odsłonięcie z atrakcjami

Udostępnij

Jednorozec-pomnik
Jednorozec-pomnik2
Jednorozec-pomnik4
Jednorozec-pomnik3

Pomnik jednorożca to bez wątpienia jeden z najbardziej kontrowersyjnych projektów budżetu obywatelskiego. Zagłosowało na niego jednak prawie 4 tysiące łodzian, więc władze miasta nie miały innego wyjścia, jak wydać 400 tysięcy złotych na stworzenie i ustawienie w Łodzi niebywałej rzeźby. A ta ukazała się łodzianom w czwartek (6 czerwca) późnym popołudniem. Robotnicy zamontowali pomnik jednorożca na placu przy Centralu. W piątek oficjalne odsłonięcie ze specjalnymi atrakcjami.

Jedyny taki jednorożec w Europie

Miejsce ustawienia pomnika nie jest przypadkowe, bowiem tuż obok stoi główny przystanek tramwajowy, żartobliwie nazywany przez łodzian stajnią jednorożców. Pomnik stanął na skrzyżowaniu al. Mickiewicza i ul. Piotrkowskiej przy Centralu na betonowym półmetrowym cokole.

Miejsce to jest jednak tymczasowe, ponieważ ostatecznie pomnik jednorożca ma być ustawiony pod drugiej stronie, naprzeciwko hotelu. Przeniesiony tam zostanie dopiero po zakończeniu budowy Hiltona, czyli w przyszłym roku.

Miasto twierdzi, że to jedyny pomnik jednorożca w Europie. Jego autorem  jest Japończyk Tomohiro Inaba. Miasto zapłaciło za jednorożca 400 tysięcy złotych z budżetu obywatelskiego. W piątek, 7 czerwca o godzinie 18 planowane jest odsłonięcie rzeźby. Podczas wydarzenia rozdanych zostanie tysiąc koszulek zaprojektowanych przez Gouda Works, a na specjalne niespodzianki mogą liczyć też najmłodsi. W planie m.in. konkursy z nagrodami i set DJ’ski.

Komentarze Facebook

1 komentarz

Nie można dodawać komentarzy.

REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P
Et mi proin facilisis odio id a et ut id nulla vitae turpis vel nec in amet, amet, nullam id consequat aliquam sed fringilla. About – branding factory. Ioc – nowy partner produkcyjny dla twojej marki.