niedziela, 19 maja 2024

Wybory do Parlamentu Europejskiego. PKW zarejestrowała komitet Koalicji Obywatelskiej

Udostępnij

W czerwcu ponownie w 2024 roku wyborcy podejdą do urn zagłosować na swojego polityka. W dniach 6-9 czerwca odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. W PKW zarejestrowano już 25. komitetów, w tym dwa przez partię koalicji rządowej. Pierwszy zarejestrowała Lewica.

Wybory do Parlamentu Europejskiego

Wybory do Parlamentu Europejskiego w 2024 roku odbędą się w różnych państwach UE w od 6 do 9 czerwca. W naszym kraju do urn wyborcy podejdą w tym roku ponownie 9 czerwca. W głosowaniu wybierać będą 53 posłów, którzy będą reprezentować Polskę w Parlamencie Europejskim. Politycy rejestrują komitety wyborcze, z których będą ubiegać się o te funkcję. Wiadomo, że koalicyjne partie rządzące przystąpią do tych wyborów osobno, czyli Lewica, Trzecia Droga i KO.

Samodzielna wygrana Koalicji Obywatelskiej w wyborach do Parlamentu Europejskiego jest możliwa. Będziemy mieli fajnych kandydatów, dobrze ich znacie, nie będzie przykrych niespodzianek – mówił podczas środowej konferencji prasowej w Sejmie Donald Tusk, premier.

PKW przekazała, że zarejestrowano 25 komitetów. Zrobiły to m.in.: Lewica, Konfederacja Wolność i Niepodległość oraz Komitet Polexit, KW Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców zgłoszony przez Pawła Tanajno, a ostatnio Koalicja Obywatelska. Czas na zgłoszenie komitetu jest do 22 kwietnia, a więc został ponad tydzień.


Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości