czwartek, 23 maja 2024

Wojewoda Łódzki: Wysyłam w trybie pilnym kontrolę do Urzędu Miasta Łodzi

Udostępnij

Wojewoda łódzki po wpisie Hanny Zdanowskiej w mediach społecznościowych na temat realizacji programu 500 plus ogłosił, że „wysyła w trybie pilnym kontrolę do Urzędu Miasta Łodzi”.

Post za post

Media społecznościowe już od dawna są jednym z głównych sposobów komunikacji między politykami. Ostatnie dni kampanii wyborczej jeszcze bardziej uaktywniły wielu z nich. Zbigniew Rau, dwójka na liście PiS w Łodzi do Sejmu i wojewoda łódzki, który jeszcze do niedawna nie miał w ogóle konta w mediach społecznościowych, dziś codziennie publikuje posty.

W jednym z nich zapowiedział, że wysyła „w trybie pilnym kontrolę do Urzędu Miasta Łodzi.” To jego odpowiedź na wpis Hanny Zdanowskiej na Twitterze, która odniosła się negatywnie do realizacji programu 500 plus. Chodzi dokładnie o ten wpis:

W Łodzi jest podobnie. Działania PiS to celowe generowanie problemu i próba zrzucenia odpowiedzialności na opozycje. Kolejna wyborcza, polityczna prowokacja kosztem Polaków. Wstyd.

napisała HANNA ZDANOWSKA na Twitterze

To jej odpowiedź na wpis Rafała Trzaskowskiego, prezydenta Warszawy, którego Jarosław Kaczyński podczas konferencji prasowej oskarżył o hamowanie wypłat 500 plus.

  1. Proszę nie kłamać, samorządy popierają i realizują 500+
  2. Dotąd transze na 500+ były zapisane w rocznym planie, ale nie zaktualizowano go po rozszerzeniu programu na 1. dziecko. To jak z 13. emeryturą na 2020 – prezes obiecuje, a w budżecie nie ma. Gdzie są te pieniądze?

napisał RAFAŁ TRZASKOWSKI

Wojewoda łódzki do Zdanowskiej

Zbigniew Rau nie pozostał bierny na „postowanie”  samorządowców i też odpowiedział w mediach społecznościowych. „Kategorycznie zaprzeczył”, by brakowało pieniędzy na realizację programu 500 plus. Dodał, że 1 października podpisał decyzję, w wyniku której środki zostały uruchomione i wszystkie samorządy otrzymały wypłatę pierwszej transzy, czyli 107 mln zł.

4 października miał podpisać drugą decyzję, „wypełniającą wszystkie potrzeby samorządów na ten miesiąc”. Ta transza zostanie wypłacona 8 października.

W związku z publiczną wypowiedzią Pani Prezydent Hanny Zdanowskiej na temat problemów ze środkami na 500+ wysyłam w trybie pilnym kontrolę do Urzędu Miasta Łodzi.
napisał ZBIGNIEW RAU w odpowiedzi na wpis Hanny Zdanowskiej

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości