sobota, 24 lutego 2024

35 tysięcy wniosków o 500 plus w Łodzi w tydzień

Udostępnij

Jeszcze w lipcu mieszkańcy, którzy jako pierwsi złożyli wnioski o 300 plus i 500 plus w Łodzi, dostaną pieniądze na konta. Przez siedem dni lipca o świadczenie wychowawcze zawnioskowało 34 tysiące 700 łodzian, a o pieniądze na dobry start – 18 tysięcy 600.

Do kiedy nabór

Przyjmowanie wniosków na kolejny okres zasiłkowy rozpoczęło się 1 lipca. Jeśli rodzic chce dostać 500 plus, wniosek musi złożyć do końca września. Dłuższy termin naboru ma świadczenie 300 plus, czyli na dobry start. Tutaj rodzic ma czas aż do końca listopada.

Urzędnicy wydali do 7 lipca 5 tysięcy decyzji o przyznaniu 500 plus w Łodzi i prawie 3 tysiące decyzji o przyznaniu 300 plus. Pierwsze wypłaty mają wpłynąć na konta jeszcze w lipcu.

Łódzcy urzędnicy twierdzą, że kanały internetowe za pośrednictwem których mieszkańcy składają wnioski, są „w miarę drożne”. Jeśli występują jakieś problemy, to przede wszystkim w godzinach pracy urzędu. Dlatego jeśli ktoś nie złożył jeszcze wniosku, lepiej by zrobił to późnym popołudniem lub wieczorem.

Kiedy wypłaty

Nie brakuje jednak pomyłek, które wydłużają tylko czas realizacji wniosku. Najczęściej są to błędy w danych osobowych i adresie zamieszkania. Rodzice nierzadko też dublują wnioski na to samo dziecko, ale twierdzą, że system z opóźnieniem wysyła powiadomienia.

Kiedy rodzice mogą spodziewać się wypłaty pieniędzy? W przypadku wniosku o 500 plus w Łodzi złożonego w lipcu i sierpniu, świadczenie wypłacane jest do końca października. Jeśli ktoś zamiesza złożyć wniosek później, na realizację może doliczyć kolejne dwa miesiące. Z kolei wnioski złożone w grudniu i styczniu 2020 roku zostaną zrealizowane do końca lutego.

Rodzic, który w lipcu i sierpniu złożył wniosek o świadczenie 300 plus, pieniądze dostanie do końca września. Wnioski złożone od września do listopada będą realizowane w ciągu dwóch miesięcy. A wnioski złożone w grudniu nie będą w ogóle rozpatrywane.

REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości