wtorek, 23 lipca 2024

Wiceprezydent Łodzi kandydatem w wyborach do Sejmu. Kto jeszcze?

Udostępnij

Krzysztof Piątkowski podczas konferencji Koalicji Obywatelskiej w Łodzi powiedział, że zgodził się kandydować na posła RP. Kto jeszcze z Łódzkiego chce być posłem a kto senatorem? W nieoficjalnych rozmowach padają nazwiska, ale oficjalnie mówi się o nich jeszcze niechętnie.

Łodzianie na listach

W niedzielę (7 lipca) w 50 miastach w całej Polsce Koalicja Obywatelska  oficjalnie rozpoczęła kampanię do jesiennych wyborów parlamentarnych. Politycy spotkali się z dziennikarzami m.in. w Bełchatowie, Zgierzu i Piotrkowie. W Łodzi spotkanie z politykami odbyło się na Piotrkowskiej.

W łódzkiej konferencji udział w nim wzięli m.in. Bartosz Domaszewicz, poseł Cezary Grabarczyk, posłanka Iwona Śledzińska-Katarasińska, Marcin Hencz czy najmłodsza łódzka radna Antonina Majchrzak.

Prawdopodobnie większość z obecnych na konferencji wystartuje do Sejmu lub Senatu, jednak niechętnie wypowiadano się na temat tego, kto faktycznie kandyduje. Krzysztof Piątkowski, wiceprezydent Łodzi, w trakcie swojej wypowiedzi stwierdził jednak – być może niechcący, a być może tak miało być – że „zgodził się kandydować na posła RP”.

Nieoficjalnie wiadomo, że na listach Koalicji Obywatelskiej do Senatu będzie Bartosz Domaszewicz, a do Sejmu – poseł Cezary Grabarczyk.

Szeroka koalicja

Podczas konferencji nie padły nie tylko nazwiska kandydatów do Sejmu i Senatu, ale i brak było słów o programie wyborczym. Ten ma być podany dopiero w przyszły weekend podczas forum programowego w Warszawie.

Nie podano też jak szeroka koalicja pójdzie do jesiennych wyborów parlamentarnych.

Trzon koalicji jest wszystkim znany. To Platforma, Nowoczesna, Inicjatywa Polska i samorządowcy. Wszyscy inni mogą wziąć udział we współtworzeniu programu. powiedział CEZARY GRABARCZYK

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P