wtorek, 16 lipca 2024

Nowa instalacja artystyczna w Łodzi. „Nostalgia” na przystanku tramwajowym

Udostępnij

Nostalgia_instalacja (1)
Nostalgia_instalacja (3)
Nostalgia_instalacja (2)
Nostalgia_instalacja (4)

Nostalgia to nowa instalacja artystyczna w Łodzi. Powstaje z setek naturalnych kwiatów i elementów roślinnych zatopionych w bezbarwnej żywicy. Jej autorką jest Dominika Cebula, studentka łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. Data premiery instalacji planowana jest na koniec lipca.

Kwiaty na przystanku

Do stworzenia instalacji artystka wykorzystała m.in. niezapominajki, chabry, narcyzy, róże, eustomy, piwonie, bratki, forsycje, płomyki, goździki, frezje, różaneczniki, alstromerie, szafirki i stokrotki. Zostaną ułożone w różne kompozycje, którym będzie można przyglądać się, stojąc bezpośrednio pod wiatą przystanku.

To właśnie tam instalacja artystyczna w Łodzi zostanie zamontowana. „Nostalgia” powstanie na przystanku tramwajowym przy Teatrze Wielkim, przy skrzyżowaniu ulic Narutowicza i Sterlinga. Ściany wiaty artystka zastąpi szklanymi gablotami i to w nich będą zatopione w żywicy kwiaty.

Pomysł pojawił się z chęci przebywania blisko natury, kontrastu kolorowych kwiatów z betonowym miastem. Kwiaty celebrują to co piękne i to co ulotne. Wiele kwiatów zatopionych w ścianach przystanku pochodzi z bukietów, które dostałam ja albo moi znajomi. mówi DOMINIKA CEBULA, autorka instalacji

Artystka w ubiegłym roku zgłosiła pomysł na swoją instalację do projektu „Przecieki sztuki”, czyli konkursu dla młodych artystów organizowanego od 4 lat przez Łódzkie Centrum Wydarzeń. Premiera nowej instalacji przewidziana jest na koniec miesiąca, a będzie można ją oglądać przynajmniej do końca września.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P