Wielkie inwestycje w zoo w Łodzi. Sawanna i podziemny ogród zoologiczny

To będzie największa inwestycji w zoo w Łodzi, zaraz po budowie Orientarium. Jeszcze w tym roku Urząd Miasta Łodzi zapowiada rozpoczęcie prac na budowie sawanny oraz jedynego w Polsce podziemnego zoo.

Łódzki Rower Publiczny. Wyższa cena za wypożyczenie i wirtualne stacje

Inwestycje w zoo w Łodzi

Zoo w Łodzi zamieni się w małą Afrykę. Plany łódzkiego magistratu zakładają dwie duże inwestycje w najbliższym czasie. Jedną z nich jest stworzenie sawanny. Ten projekt zakłada wybudowanie trzech ogromnych wybiegów, z których korzystać będą między innymi: zebry, żyrafy, gazele i afrykańskie ptaki. Władze Łodzi liczą, że inwestycje przyciągną więcej turystów.

Mijają prawie 2 lata odkąd otworzyliśmy nowoczesny pawilon Orientarium. Myślę, że nikt nie ma wątpliwości, że ta inwestycja wyraźnie zwiększyła ruch turystyczny
w całej Łodzi. W ciągu tych dwóch lat Orientarium odwiedziło ponad 2,5 miliona osób. Nasz ogród stał się jednym z najnowocześniejszych w Europie – mówi Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.

Sawanna w zoo w Łodzi zostanie podzielona na trzy strefy, z których będzie można korzystać dzięki specjalnym kładom, pod którymi będą chodzić zwierzęta. Trasa zwiedzania będzie prowadzić przez punkty widokowe na różnych wysokościach. Powstanie także woliera ptaków afrykańskich. Przebywać w niej będą m.in. dławigady, marabuty, sekretarze, dzioborożce abisyńskie.

Zoo w Łodzi będzie też – jak zapowiada łódzki magistrat – jedynym w Polsce obiektem tego typu, w którym będzie podziemny ogród zoologiczny. To druga z zapowiadanych inwestycji. Pod ziemią zostaną wybudowane korytarze, w których będzie można obserwować między innymi: mrówniki, wombaty, chomiki europejskie, węże oraz trzmiele podziemne.

Mamy nadzieję, że uda nam się pozyskać do podziemnego zoo karaczany jaskiniowe. Ten gatunek został odkryty w jaskiniach w Gwinei w roku 2004, a w zaledwie 5 lat później uznany za wymarłego w naturze ze względu na całkowite zniszczenie środowiska życia – zapowiada Tomasz Jóźwik z zarządu łódzkiego zoo.

Gatunki, które spędzają pod ziemią tylko część swojego życia, będą miały specjalnie zbudowane wybiegi zewnętrzne. Nowy pawilon powstanie w  sąsiedztwie budynku Nocny Świat.

Prace mają rozpocząć się jeszcze w tym roku.

Ogrzewanie ze ścieków. Łódź chce wybudować instalację pozyskiwania energii z odpadów

Komentarze Facebook

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości