wtorek, 16 lipca 2024

Ogrzewanie ze ścieków. Łódź chce wybudować instalację pozyskiwania energii z odpadów

Udostępnij

Łódzcy urzędnicy zapowiedzieli ogrzewanie ze ścieków. Z takiego rozwiązania ma korzystać już Wrocław i Poznań. Wybudowanie instalacji pozyskiwania energii z odpadów teraz planowane jest w Łodzi.

Ogrzewanie ze ścieków w Łodzi

Instalacja, która odzyskuje ciepło odpadowe powstałe podczas oczyszczania ścieków, ma zostać wybudowana przy Grupowej Oczyszczalni Ścieków. Takie plany zapowiedzieli łódzcy urzędnicy. System wybudowany w sąsiedztwie zakładu między ulicą Sanitariuszek a rzeką Ner ma pozwolić na wykorzystywanie ciepła i dostarczenie go do łódzkich mieszkań.

Leczenie niepłodności w Łodzi. 2,4 mln zł z budżetu województwa

Podobne rozwiązanie stosowane jest już w okolicach Poznania, gdzie w ten sposób pozyskana energia zasila sieć ciepłowniczą dla 5 tysięcy mieszkańców. Z technologii odzyskiwania ciepła ze ścieków korzysta też już Wrocław, a nad kilkoma pierwszymi instalacjami tego typu pracuje Warszawa.

Inwestycję w Łodzi zapowiedział Maciej Riemer, dyrektor departamentu ekologii i klimatu w łódzkim urzędzie oraz kandydat w wyborach do wojewódzkiego sejmiku. Koszty inwestycji szacowane są na około 150-200 milionów złotych. Urząd Miasta Łodzi jest na etapie poszukiwania inwestora, a to od tego wyboru zależeć będą zasady projektu, czyli oszczędności dla miasta i mieszkańców.

Instalacja zakładająca ogrzewanie ze ścieków w Łodzi ma powstać w trzy lata.

Remont Legionów w Łodzi dobiega końca. Miasto zaprasza na społeczny odbiór inwestycji

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P