Leczenie niepłodności w Łodzi. 2,4 mln zł z budżetu województwa

Ponad 2 miliony złotych przeznaczył samorząd województwa łódzkiego na leczenie niepłodności w Łodzi. Chodzi o program wykrywania i leczenia niepłodności w szpitalu im. Madurowicza.

Leczenie niepłodności w Łodzi

Z programu leczenia niepłodności mogą skorzystać wszyscy mieszkańcy województwa łódzkiego. Nie ma znaczenia wiek, ani fakt, czy para jest w związku formalnym. Pary starające się o dziecko pary mogą skorzystać z bezpłatnych badań i odpowiedniego leczenia. Program realizowany będzie przez trzy lata. Samorząd województwa łódzkiego przeznaczył na ten cel po 800 tysięcy złotych na każdy rok.

Program realizowany jest przez lekarzy w Poradni Leczenia Niepłodności. Specjaliści przeprowadzają bezpłatną dokładną diagnostykę kobiety i mężczyzny. Pary z niezdiagnozowaną niepłodnością mogą skorzystać z konsultacji specjalistycznych: ginekologicznych, urologicznych, endokrynologicznych, genetycznych, immunologicznych, internistycznych i andrologicznych.

Szpital Rydygiera w CKD w Łodzi. Ginekologia, położnictwo i neonatologia na 16 piętrze

Mogą liczyć także na opiekę psychologa oraz badania laboratoryjne. Dostępne za darmo są również badania specjalistyczne: hormonalne, genetyczne, immunologiczne, mikrobiologiczne, diagnostyka obrazowa oraz takie zabiegi jak laparoskopia i histeroskopia operacyjna.

Pierwsza wizyta jest wizytą kwalifikacyjną. Polega na zebraniu wywiadu o stanie zdrowia obojga partnerów. Lekarz zleca badania wstępne. Są to badania laboratoryjne: hormonalne, obrazujące ogólny stan zdrowia i mężczyzny i kobiety. Przeprowadzone zostaje USG narządu rodnego u kobiety, USG jąder u mężczyzny, badanie nasienia. Problem niepłodności jest bardzo złożony. Może mieć przyczyny nie tylko fizyczne, ale również psychiczne, dlatego konsultacje psychologiczne zalecane są u każdej pary – wyjaśniła dr Katarzyna Orłowska, koordynator Poradni Leczenia Niepłodności z ośrodka szpitalnego im. M. Madurowicza w Łodzi.

Z programu leczenia niepłodności skorzystali między innymi Karolina i Mateusz, którzy dziś są rodzicami dwumiesięcznego Wojtusia. Para zgłosiła się do szpitala Madurowicza w ubiegłym roku.

Wcześniej leczyłam się u innego lekarza, ale bez skutku. W tym szpitalu te badania, za które musielibyśmy płacić, mieliśmy za darmo. Dzięki wdrożeniu odpowiedniego leczenia, udało się nam bardzo szybko zajść w ciążę – przyznała pani Karolina, mama Wojtusia.

Do programu można zarejestrować się dzwoniąc pod numer telefonu: 724 722 243. W ubiegłym roku na leczenie niepłodności w Łodzi, w szpitalu im. Madurowicza, przeznaczono milion złotych – połowę z budżetu województwa i połowę z ministerstwa zdrowia.

Ośrodek in vitro w ICZMP w Łodzi? Tego chce Łódzki Zespół Parlamentarny

 

Komentarze Facebook

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości