piątek, 14 czerwca 2024

Szpital Rydygiera w CKD w Łodzi. Ginekologia, położnictwo i neonatologia na 16 piętrze

Udostępnij

Jeszcze przez kilka godzin pacjentki będą przyjmowane w placówce przy Sterlinga w Łodzi. Od północy szpital Rydygiera zacznie funkcjonować w CKD przy Pomorskiej. Przeniesiony zostanie cały personel i pacjentki, które nadal będą wymagały leczenia szpitalnego.

Szpital Rydygiera w Łodzi w nowej lokalizacji

Proces wygaszania przy Sterlinga szpitala należącego do niedawna do miasta rozpoczął się cztery lata temu. To wówczas placówka została włączona do Centralnego Szpitala Klinicznego przy Pomorskiej w Łodzi jako Uniwersyteckie Centrum Ginekologiczno-Położniczego im. Rydygiera. Fizycznie wtedy jeszcze niewiele się zmieniło. Do CKD przeniesiono jedynie zespół poradni działających przy Sterlinga, a sam szpital działał w dotychczasowej lokalizacji.

Kamery Red Light w Łodzi. Gdzie działają? Gdzie będą włączone? Sypią się mandaty

Powodem tej sytuacji był trwający nadal remont pomieszczeń, do których przeniesiony zostanie szpital Rydygiera. Projekt „CKD 2” zakończył się, więc od północy 23 marca na nowe oddziały będą przyjmowane pacjentki.

Po północy przyjęcia w lokalizacji przy Sterlinga zostaną wstrzymane i będą odbywać się już tylko w nowej lokalizacji, w Centralnym Szpitalu Klinicznym przy Pomorskiej 251. Na pacjentki czekają nie tylko komfortowe warunki, ale przede wszystkim kompleksowa opieka medyczna – informuje prof. Paweł Ptaszyński, zastępca dyrektora ds. medyczno-organizacyjnych Centrum Kliniczno-Dydaktycznego.

Do nowej lokalizacji przy Pomorskiej w Łodzi przeniesione zostaną oddziały: ginekologiczny, położniczy i neonatologiczny, a także izba przyjęć i szkoła rodzenia. Oddziały szpitalne zajmą 16. piętro w budynku A1.

Zmiany NFZ. Badania profilaktyczne połączone z badaniami medycyny pracy

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

Hello world ! e skuteczni : darmowe metody zdobywania klientów. Korzyści zdrowotne tlenoterapii hiperbarycznej. Potrzebujesz pomocy w stworzeniu suplementu diety ?.