wtorek, 16 lipca 2024

Zmiany NFZ. Badania profilaktyczne połączone z badaniami medycyny pracy

Udostępnij

Narodowy Fundusz Zdrowia chce, by badania profilaktyczne były połączone z badaniami medycyny pracy. Ta zmiana ma zachęcić do sprawdzania stanu swojego zdrowia i umożliwić wcześniejsze wykrycie choroby.

Leczenie otyłości. Wyniki kontroli NIK druzgocące. Brak kompleksowej opieki

Badania profilaktyczne priorytetem

O tej zmianie mówił w rozmowie z PAP prezes NFZ – Filip Nowak – podczas IX Kongresu Wyzwań Zdrowotnych w Katowicach. Głównym celem zmiany jest zachęcenie mieszkańców do badań profilaktycznych. W związku z tą zapowiedzią, NFZ i Ministerstwo Zdrowia planują połączyć je z badaniami okresowymi w pracy.

Badania profilaktyczne wykonywane podczas badań medycyny pracy nie będą wpływać ma decyzję o przyjęciu pracownika, a skorzystanie z nich będzie darmowe. To zapowiedź prezesa NFZ. Działania już zostały rozpoczęte.

Podjęłam już decyzję. Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji wspólnie z NFZ wycenia procedury. Do medycyny pracy włączymy pewne badania profilaktyczne, które będą całkowicie finansowane z Narodowego Funduszu Zdrowia. Myślę o mammografii, cytologii, kolonoskopii, PSA, być może o teście FIT – potwierdziła w rozmowie z PAP minister zdrowia Izabela Leszczyna.

Nie ma jeszcze informacji, kiedy te zmiany wejdą w życie.

Nowa kardiologia w Wieluniu za 7,5 mln zł. Więcej łóżek, sal zabiegowych i nowy sprzęt

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P