Nowa kardiologia w Wieluniu za 7,5 mln zł. Więcej łóżek, sal zabiegowych i nowy sprzęt

Kardiologia w Wieluniu została wyremontowana. Oddział ma więcej łóżek, sal zabiegowych i nowoczesny sprzęt. Inwestycja kosztowała ponad 7,5 mln zł.

Kardiologia w Wieluniu

Oddział kardiologiczny i poradnie specjalistyczne w tym zakresie w Wieluniu prowadzi prywatna firma Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca. Pomieszczenia wydzierżawia od powiatowego szpitala. Firma przeniosła się ze szpitala w Sieradzu, w którym z końcem lutego 2023 roku wygasła umowa na oddział kardiologiczny. Kardiologia w Wieluniu zaczęła działać z początkiem marca ubiegłego roku i ma zapewnione finansowanie z NFZ. Oddział zapewnia pomoc pacjentom z różnymi postaciami ostrego zespołu wieńcowego, miażdżycą naczyń obwodowych, zaburzeniami rytmu i przewodzenia, niewydolnością krążenia oraz wadami serca z trzech powiatów: wieluńskiego, sieradzkiego i wieruszowskiego.

Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca wydały 7,5 miliona złotych na wyremontowanie oddziału. Zwiększono liczbę łóżek, utworzono drugą, nowoczesną pracownię zabiegową i kupiono innowacyjny sprzęt medycznym m.in. angiograf z ramieniem C, zapewniający dokładniejsze obrazowanie, aparaty EKG z zapisem w czasie rzeczywistym, pompy infuzyjne i nowe kardiomonitory.

Leczenie otyłości. Wyniki kontroli NIK druzgocące. Brak kompleksowej opieki

Pacjenci będą leczeni w wyremontowanych salach z pełnymi węzłami sanitarnymi, bezpłatnym dostępem do telewizji oraz internetu. Dla bezpieczeństwa, drzwi do pomieszczeń są wyposażone w kontrolę dostępu, a w salach chorych zamontowany jest monitoring. Placówka w Wieluniu została wyposażona w system zdalnej kontroli temperatury oraz wilgotności.

Kardiologia w wieluniu

Większe możliwości oddziału

Jednym z głównych założeń inwestycji było zwiększenie liczby łóżek z 6 do 12, co może przełożyć się na skrócenie czasu oczekiwania na przyjęcie. Modernizacja objęła również zwiększenie z 5 do 8 liczby łóżek na Oddziale Intensywnej Opieki Kardiologicznej, czyli tam, gdzie pacjenci wymagają stałego nadzoru.

Stworzono także drugą pracownię zabiegową, dzięki której możliwe jest przeprowadzanie jednocześnie zarówno planowanych, jak i pilnych zabiegów ratujących zdrowie i życie.

Kardiologia w Wieluniu w 2023 roku przyjęła: 1.667 pacjentów, w tym 419 osób z zawałem mięśnia sercowego i wykonano w niej 2.968 zabiegów z zakresu kardiologii i kardiologii interwencyjnej.

Kardiologia w wieluniu

Ośrodek in vitro w ICZMP w Łodzi? Tego chce Łódzki Zespół Parlamentarny

 

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości