wtorek, 23 kwietnia 2024

Remont Śmigłego-Rydza w Łodzi. Kiedy koniec?

Udostępnij

Remont Śmigłego-Rydza ma spore opóźnienia. Choć całość miała trwać 2 lata, ciągnie się już od ponad 5. To jedna z ważniejszych dróg w Łodzi. We wrześniu oddana do użytku została pierwsza nitka jezdni. W przebudowie jest drugi etap od Przybyszewskiego do Dąbrowskiego i ten miał mieć finał z końcem 2023 roku. Łódzcy urzędnicy przewidują zakończenie inwestycji w połowie 2024 roku.

Remont Śmigłego-Rydza w Łodzi

Al. Śmigłego-Rydza jest modernizowana od skrzyżowania z ulicą Przybyszewskiego do ulicy Dąbrowskiego. Na jakim etapie są prace? Drogowcy wymieniają konstrukcję jezdni na nitce zachodniej od Przybyszewskiego do Grota Roweckiego. Po tej samej stronie rozpoczęto też budowę zatoki autobusowej, chodników oraz ciągu pieszo-rowerowego.

Remont śmigłego-rydza w łodzi. Kiedy otwarcie ulicy?

Rozpoczął się także montaż pętli indukcyjnych na skrzyżowaniu z Przybyszewskiego, a wkrótce montowana będzie tam sygnalizacja świetlna. Z kolei w pobliżu skrzyżowania z ul. Przybyszewskiego i na wlotach tej ulicy w al. Śmigłego Rydza układane jest torowisko. Na peronach przystankowych stawiane są wiaty. Zakończyła się budowa wpustów kanalizacji deszczowej, układane są kable trakcyjne, kończy się budowa dwóch podstacji.

Nowa droga będzie miała po trzy pasy ruchu w każdą stronę, szerokie chodniki
i drogę rowerową po zachodniej stronie. Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum Przedsiębiorstwo Drogowo-Budowlane Kemy i MPK Łódź. Wartość projektu to 85,6 mln zł brutto.

Remont śmigłego-rydza w łodzi. Kiedy otwarcie ulicy?

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości