Las Pamięci na cmentarzu komunalnym w Łodzi. Pochówek w lesie, ekologiczna urna i brak pomnika

Las Pamięci to nowa forma pochówku w Łodzi. Zbiorowa mogiła będzie zupełnie innym miejscem niż cmentarz. To pochówek w ekologicznej urnie, bez pomnika i jedną opłatą. Miejsce ma zostać przygotowane do pochówku w czerwcu.

Farma fotowoltaiczna w Łodzi. Miasto chce zamontować panele na lotnisku

Las Pamięci w Łodzi

Zbiorowa mogiła to miejsce wydzielone na cmentarzu komunalnym „Szczecińska” w Łodzi przy ulicy Hodowlanej 28/30. Teren ma 360 metrów kwadratowych powierzchni i jest zalesiony. Urząd Miasta Łodzi przygotowuje do miejsce do pochówku zmarłych w biodegradowalnych, czyli ekologicznych urnach.

Co istotne, miejsca pochówków nie będą w żaden sposób oznaczane, czyli nie będzie można na terenie Lasu Pamięci stawiać żadnych pomników. Teren będzie zamknięty, a kwiaty i znicze będzie można składać na przygotowanym postumencie przed ogrodzeniem. Maja tam być również ustawione tablice upamiętniające pochowanych.

Las Pamięci ma różnić się znacznie od cmentarzy także w kwestii opłat. Przewidywana jest jedynie płatność za pochowanie ekologicznej urny. Rodziny zmarłych nie będą płacić opłaty eksploatacyjnej i ponownej opłaty grobu na lat 20. Urzędnicy nie podają jednak jeszcze wysokości tej stawki.

Równie ważny jest fakt, że ekshumacja prochów w przypadku pochówku w Lesie Pamięci nie będzie możliwa.

Biegały po grobach i kradły znicze. Wszystko nakręciły i wrzuciły do sieci. Skandaliczny film nastolatek z Łodzi

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości