czwartek, 18 kwietnia 2024

Brutalne zabójstwo w Łodzi. Podpalił mężczyznę na przystanku. Nie przyznał się

Udostępnij

To zabójstwo w Łodzi wstrząsnęło nie tylko mieszkańcami regionu łódzkiego, ale całym krajem. 33-letni mężczyzna, któremu łódzka prokuratura zarzuca podpalenie bezdomnego na przystanku komunikacji miejskiej, nie przyznaje się do zarzutu i twierdzi, że tego nie zrobił. Jeśli prokuratura przed sądem potwierdzi zarzut, mężczyźnie grozi dożywocie.

Zabójstwo w Łodzi

Śledczy nie mają wątpliwości, że podejrzany 33-latek podpalił mężczyznę, śpiącego na ławce na przystanku autobusowym przy ul. Pomorskiej. Do tego zabójstwa w Łodzi doszło w nocy z wtorku na środę (19-20 marca). Sekcja zwłok potwierdziła, że podpalony mężczyzna zmarł śmiercią gwałtowną na skutek działania wysokiej temperatury płomieni. O szczegółach ustaleń mówił Krzysztof Kopania, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

Dowody wskazują, że na miejscu zdarzenia 33-latek pozostawał do czasu przyjazdu służb ratowniczych, w tym do ukończenia akcji gaśniczej prowadzonej przez straż pożarną. Początkowo usiłował podpalić banery wyborcze, ale te działania były bezskuteczne. Ostatecznie zdecydował się podpalić zarost na twarzy swojej ofiary. Wcześniej w jednym z marketów kupił kilka butelek piwa, które najprawdopodobniej wypił – mówi prokurator Krzysztof Kopania.

Zabójstwo w łodzi. Mężczyzna podpalił bezdomnego na przystanku

Mężczyzna został przesłuchany w piątek, 22 marca, w Prokuraturze Rejonowej Łódź-Śródmieście. 33-latek nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Potwierdził, że był na miejscu pożaru, ale stanowczo zaprzeczył, aby podpalił pokrzywdzonego. Nie potrafił jednak logicznie wytłumaczyć, dlaczego nie udzielał płonącemu mężczyźnie pomocy.

Atak nożownika w szpitalu w Zgierzu. 3 osoby poszkodowane

Podpalony na przystanku mężczyzna prawdopodobnie był bezdomny. Dotychczas nie udało się ustalić jego tożsamości pokrzywdzonego. Wiadomo, że był w średnim wieku.

Śledczy proszą o kontakt osoby, które mogą mieć w tej sprawie jakiekolwiek informacje. Prokuratura planuje poddać podejrzanego badaniom sądowo-psychiatrycznym. Wskazują na to m.in. ustalenia dotyczące stanu jego zdrowia psychicznego.

33-latkowi za to zabójstwo w Łodzi grozi dożywocie.

Konfiskata samochodu po alkoholu. Zmiany w Kodeksie karnym wchodzą w życie

Komentarze Facebook

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości