wtorek, 23 kwietnia 2024

Remont Legionów w Łodzi dobiega końca. Miasto zaprasza na społeczny odbiór inwestycji

Udostępnij

To niewiarygodne, ale jednak – łódzcy urzędnicy zapowiadają zakończenie jednej z najbardziej uciążliwych dla wszystkich mieszkańców Łodzi inwestycji. Remont Legionów dobiega końca. Po weekendzie zostanie zorganizowany tak zwany społeczny odbiór. Nową ulicą przejdą się władze Łodzi, wykonawca i mieszkańcy.

Remont Legionów w Łodzi – kiedy koniec?

Ulica Legionów w trakcie remontu stała się sławniejsza niż ulica Piotrkowska w Łodzi. Gejzer na środku ulicy, zabetonowany samochód – takie atrakcje przyciągnęły do miasta tłumy turystów. Mieszkańcy jednak nie tak wyobrażali sobie reklamę miasta, a sam remont doprowadził do kresu wytrzymałości łódzkich przedsiębiorców przy Legionów. Wszystko wskazuje na to, że w końcu remont Legionów dobiega końca.

Działki na sprzedaż w Łodzi. Miasto wystawiło 21 nieruchomości na targach w Cannes

Część prac już została zakończona. Na swoją trasę wróciła linia nr 15, która kursuje od Kurczaków do Telefonicznej. Zmieniły się trasy linii 17 i 86, które również przejeżdżają przez plac Wolności. Na swoje linie wróciły już tramwaje, ale drogowcy wciąż pracują.  Prowadzone są roboty przy słupach trakcyjnych, montażu sieci jezdni i osprzętu.

Całość inwestycji obejmuje powstanie ok. 1,5 km nowych dróg. Ulice Legionów
i Cmentarna będą ulicami o uspokojonym ruchu. W okolicy skrzyżowania z ul. Legionów powstaje nowy skwer. Okolica została rozplanowana wokół fontanny. Powstanie także zdrój uliczny. Na obu przebudowywanych ulicach zmodernizowane zostały wodociągi, kanalizacja, sieć gazowa i elektroenergetyczna, sieci telekomunikacyjne. Wartość inwestycji to ponad 116 mln zł.

Remont Legionów dobiega końca, więc miasto zaplanowało społeczny odbiór. Spotkanie z przedstawicielami wykonawcy i Zarządu Inwestycji Miejskich odbędzie się w środę, 27 marca o godz. 16:00, przy ul. Legionów od strony Placu Wolności.

Remont legionów w łodzi

Kamery Red Light w Łodzi. Gdzie działają? Gdzie będą włączone? Sypią się mandaty…

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości