piątek, 21 czerwca 2024

Łódzki Rower Publiczny. Wyższa cena za wypożyczenie i wirtualne stacje

Udostępnij

Łódzki Rower Publiczny wraca 2 kwietnia. Urząd Miasta Łodzi wybrał firmę, która będzie operatorem rowerów w najbliższym sezonie. W mieście będzie 120 stacji tradycyjnych i 30 wirtualnych, a łodzianie będą korzystać z 1.200 rowerów. Umowa opiewa na 7,5 miliona złotych.

Łódzki Rower Publiczny

Nextbike dostarczy rowery, zamontuje stojaki i zapewni obsługę nowego systemu. To druga umowa między miastem a tą firmą. Nextbike był operatorem pierwszej edycji roweru publicznego w Łodzi. Umowa odpisana jest na jeden sezon, ponieważ UMŁ rozwiązał za porozumieniem stron umowę z poprzednią firmą, która miała być operatorem ŁRP jeszcze w 2024 roku.

W tym sezonie zmieni się nie tylko firma, ale i rowery. Jak zapewnia Nextbike – to pojazdy czwartej generacji, czyli takie które posiadają blokadę O-lock. To mechanizm zabezpieczający rower klamrą w kształcie „O”, zintegrowaną z ramą. Po wypożyczeniu roweru blokada otwiera się automatycznie. Z kolei dzięki odbiornikowi GPS, przymocowanemu do roweru, operator może śledzić jego położenie.

Łódzki rower publiczny

Łódzki Rower Publiczny będzie miał tylko tradycyjne stacje dokujące. Rowery będzie można pozostawić przy jednym ze stojaków w wyznaczonych do tego miejscach, czyli w stacjach wirtualnych. Rowery dostępne będą poprzez aplikację, a płatność pobierana będzie z przypiętej do konta karty płatniczej. Wzrosną jednak ceny za rower publiczny w Łodzi.

Wyższa cena za wypożyczenie roweru

Sezon na Łódzki Rower Publiczny rozpocznie się 2 kwietnia, a zakończy w listopadzie. Już wiadomo, że cena za wypożyczenie roweru i korzystanie z niego będzie wyższa niż poprzednio. Pierwsze 20 minut nadal ma być darmowe, z migwaką – darmowe będzie 30 minut. Jednak kolejne 40 min będzie kosztować 4 zł, druga godzina – 6 zł, a kolejne godziny – 10 zł.

Za darmo rower będzie można zwrócić w tradycyjnej stacji dokującej i na deptakowej części Piotrkowskiej. Jednak za zwrot w stacji wirtualnej łodzianie zapłacą 15 zł.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P