wtorek, 23 lipca 2024

Nowe drogi rowerowe w Łodzi. Miasto planuje 3 inwestycje

Udostępnij

Urząd miasta planuje nowe drogi rowerowe w Łodzi. Z części nowych tras rowerzyści będą mogli skorzystać w najbliższym roku, a pozostałe inwestycje rozłożone są na dwa lata. Nowe drogi rowerowe w Łodzi powstaną w ciągu ulic: Obywatelskiej, alei Sikorskiego oraz ulicy Koci Szlak, czyli trasa w okolicach Księżego Młyna.

Drogi rowerowe w Łodzi

Nowa trasa dla cyklistów o długości 500 metrów po północnej stronie ulicy Obywatelskiej powstanie między al. Jana Pawła II i ul. Nowe Sady. Budowa tego odcinka ma kosztować ponad milion złotych i rozpocząć się, a także zakończyć się 2021 roku.

Dodatkowo, w trakcie kompleksowej przebudowy tej ważnej ulicy, tym razem na odcinku od ulicy Nowe Sady do ulicy Waltera-Janke, także znajdzie się miejsce na drogę rowerową. To zapewni rowerzystom komfortowy wyjazd z Retkini. mówi OLGA KASSYAŃSKA z łódzkiego ZIM

Koci Szlak na Księżym Młynie

Na al. Sikorskiego nowa trasa powstanie na odcinku od ul. Łagiewnickiej do ul. Zgierskiej. Przetarg ma zostać ogłoszony w pierwszym kwartale 2021 roku w formule “zaprojektuj i wybuduj”. Koszt inwestycji nie jest jeszcze znany. Budowa drogi ma trwać dwa lata.

Również dwuletnią inwestycją będzie budowa Kociego Szlaku biegnącego przez najciekawsze fragmenty rewitalizowanego Księżego Młyna. Obejmie ona m.in. park nad Jasieniem, ulicę Przędzalnianą czy park Źródliska. Trwają prace projektowe, zaś przetarg zostanie ogłoszony w drugim kwartale 2021 roku.

W tym roku miastu udało się zakończyć budowę dróg rowerowych wzdłuż ul. Zgierskiej, a także wyremontować trasę wzdłuż ul. Łagiewnickiej. Obie inwestycje powstały jednak z dużym opóźnieniem. Oprócz tego wymalowano pasy ruchu dla rowerów na ulicach w centrum miasta.

W Łodzi rowerzyści mają dziś do dyspozycji ponad 200 km dróg z infrastrukturą rowerową.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P