Wielka akcja policji. Po kilka patroli na jednym odcinku drogi

Wielka akcja policji. Po kilka patroli na jednym odcinku drogi

Kaskadowy Pomiar Prędkości to wielka ogólnopolska akcja policji, która ma wyłapać piratów drogowych. Pomiar prędkości w Łodzi i regionie prowadzony będzie 7 września. W związku z tym na jednym odcinku drogi może stać nawet kilka patroli drogówki.

Pomiar prędkości w Łodzi

Przekroczenie dopuszczalnej prędkości  jest główną przyczyną wypadków na drogach województwa łódzkiego. Z tego powodu ginie najwięcej osób. Do zdjęcia nogi z gazu kierowców przekonują wyłącznie fotoradary i inne pomiary prędkości. Dlatego każdego roku drogówka w całym kraju przeprowadza wielką akcję.

W tym roku kaskadowy pomiar prędkości w Łodzi i regionie odbędzie się w sobotę, 7 września. Łódzka policja dzień wcześniej ostrzega kierowców, że na drogi wyjedzie znacznie więcej patroli niż zazwyczaj.

Kaskadowy pomiar prędkości oznacza obecność nawet kilku patroli na danym odcinku drogi. A zatem mijając jeden, powinniśmy spodziewać się kolejnego.

To właśnie prędkość jest podstawowym elementem warunkującym długość drogi hamowania. Jej przekraczanie przez kierowców to szczególnie niebezpieczna i niestety nagminna forma zachowań. Zróbmy wszystko, aby na drogach było bezpieczniej.

apelują łódzcy policjanci

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.