wtorek, 21 maja 2024

Wielka akcja policji. Po kilka patroli na jednym odcinku drogi

Udostępnij

Kaskadowy Pomiar Prędkości to wielka ogólnopolska akcja policji, która ma wyłapać piratów drogowych. Pomiar prędkości w Łodzi i regionie prowadzony będzie 7 września. W związku z tym na jednym odcinku drogi może stać nawet kilka patroli drogówki.

Pomiar prędkości w Łodzi

Przekroczenie dopuszczalnej prędkości  jest główną przyczyną wypadków na drogach województwa łódzkiego. Z tego powodu ginie najwięcej osób. Do zdjęcia nogi z gazu kierowców przekonują wyłącznie fotoradary i inne pomiary prędkości. Dlatego każdego roku drogówka w całym kraju przeprowadza wielką akcję.

W tym roku kaskadowy pomiar prędkości w Łodzi i regionie odbędzie się w sobotę, 7 września. Łódzka policja dzień wcześniej ostrzega kierowców, że na drogi wyjedzie znacznie więcej patroli niż zazwyczaj.

Kaskadowy pomiar prędkości oznacza obecność nawet kilku patroli na danym odcinku drogi. A zatem mijając jeden, powinniśmy spodziewać się kolejnego.

To właśnie prędkość jest podstawowym elementem warunkującym długość drogi hamowania. Jej przekraczanie przez kierowców to szczególnie niebezpieczna i niestety nagminna forma zachowań. Zróbmy wszystko, aby na drogach było bezpieczniej.

apelują łódzcy policjanci

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości