wtorek, 21 maja 2024

Nowa grupa specjalna łódzkiej policji. SPEED do walki z piratami na drodze

Udostępnij

Od piątku 19 lipca na drogi województwa łódzkiego wyjedzie nowa grupa specjalna łódzkiej policji. „SPEED” ma ukrócić rażące łamanie przepisów na drodze i być wszędzie tam, gdzie dochodzi do nielegalnych wyścigów. Policyjna specgrupa ma działać zdecydowanie i reagować na agresję nieodpowiedzialnych kierowców.

Grupa specjalna

Nową policyjną specgrupę powołał wojewódzki komendant policji. W jej skład wchodzą wybrani funkcjonariusze z sekcji zabezpieczenia autostrad WRD w Łodzi i drogówki z komendy miejskiej. Specgupę wspierają policjanci z pionu kryminalnego.

Główną bronią działających w nowej grupie policjantów są nieoznakowane radiowozy. Chodzi przede wszystkim o bmw serii 3 wyposażone w wideorejestratory. Mundurowi wykorzystują również ręczne mierniki prędkości i nieoznakowane motocykle. wyjaśnia podkom. KAMIL WNUKOWSKI z KWP w Łodzi

Jak zaznaczają sami policjanci, grupa „SPEED” ma walczyć z tymi kierowcami, do których nie przemawiają statystyki wypadków, akcje społeczne czy   przepisy ruchu drogowego.

Nowa grupa specjalna łódzkiej policji ma działać na wszystkich drogach województwa łódzkiego. Zwłaszcza tam, skąd docierają sygnały od mieszkańców np. za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Policjanci przy rozmieszczaniu patroli wezmą również pod uwagę miejsca z nagrań i zgłoszeń nadesłanych na skrzynkę: stopagresjidrogowej@ld.policja.gov.pl.

Komentarze Facebook

Spis treści

REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości